Bitcoin spada poniżej 19 600 USD a dolar się dalej umacnia

5 134

Bitcoin spada poniżej 19 600 USD wraz z umacnianiem się dolara amerykańskiego

Handel strachem ponownie pojawił się na światowych rynkach finansowych w piątek, ponieważ najnowszy raport o zatrudnieniu w USA pokazał spadek bezrobocia przy napiętych warunkach pracy, co zasygnalizowało rynkowi, że Fed będzie kontynuował agresywne podwyżki stóp. Dlatego Bitcoin słabnie i ciągle znajduje się w cieniu silnego dolara.

Gospodarka USA stworzyła w zeszłym miesiącu 263 000 miejsc pracy po oczekiwanym wzroście płac o 255 000. W tym samym czasie stopa bezrobocia spadła do 3,5%, czyli poniżej oczekiwanych 3,7%. Reakcja inwestorów była natychmiastowa, gdyż ceny aktywów na rynkach zrobiły się czerwone. Inwestorzy chcieli uprzedzić spodziewane dalsze spadki.

Co gorsza, dolar amerykański wznowił swój wzrost, a DXY zapukał do drzwi na poziomie 113,00 i zbliżył się do niedawnego, kilkudziesięcioletniego maksimum 114,78, które zostało ustanowione 28 września.

Dane z TradingView pokazują, że Bitcoin (BTC) oscylował wokół wsparcia na poziomie 20 000 USD przed raportem o pracy, ale spadł do dziennego minimum 19 336 USD w ciągu kilku godzin od publikacji raportu. W chwili pisania tego tekstu bykom udało się podnieść cenę do 19 530 USD.

Piątkowe wycofanie dało niedźwiedziom niewielką przewagę, według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, który zasugerował, że „Niedźwiedzie nabrały nieco rozpędu pod koniec tego tygodnia” w swojej porannej aktualizacji Bitcoin.

„Wciąż jednak byki i niedźwiedzie nadal walczą o krótkoterminową kontrolę techniczną, nie zyskując zbyt wiele miejsca i nadal na poziomie ogólnego, krótkoterminowego pola gry”, powiedział Wyckoff.

„To sugeruje, że w najbliższym czasie handel będzie bardziej boczny i niestabilny”.

Boczna akcja cenowa jest znakiem rozpoznawczym krypto zim

Pomimo całej zmienności i zamieszania, jakich doświadczył rynek kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, Bitcoin w dużej mierze poruszał się w trendzie bocznym w pobliżu 200-tygodniowej średniej kroczącej (MA), co historycznie było dobrą okazją do zakupów.

Biorąc to pod uwagę, wielu analityków na rynku przyjęło bardziej niedźwiedzią perspektywę po ostatnich wydarzeniach, w tym analityk kryptograficzny il Capo z Crypto, który opublikował następujący tweet przedstawiający możliwą pompę i zrzut na BTC w najbliższej przyszłości.

Zobaczymy, jak Bitcoin będzie się rozwijał, ponieważ największa kryptowaluta od miesięcy opiera się wezwaniom analityków do ceny poniżej 15 000 USD i jest duża szansa, że ​​nadal będzie utrzymywał wsparcie w przedziale od 18 000 do 20 000 USD.

A dla traderów, którzy wolą skupić się na perspektywie długoterminowej, aby uniknąć stresu spowodowanego zmiennością, z której znany jest BTC, Rekt Capital przedstawił następujący

tweet pokazujący to, jak historia postrzega kupowanie BTC po obecnych cenach.

Przeczytaj także: Kryptowaluty tracą poziom, gdy DXY wznawia swój wzrost

Altcoiny na czerwono

Umacniający się dolar oszczędził niewielu w handlu w piątek, czy to kryptowaluty, czy tradycyjne aktywa.

Na zamknięciu rynków S&P, Dow i Nasdaq były głęboko na minusie, spadając odpowiednio o 2,73%, 2,04% i 3,8%.

Podobna historia miała miejsce na rynku altcoinów, gdzie tylko garstka tokenów z pierwszej 200 odnotowała plusy w ciągu dnia.

Godne uwagi wyjątki obejmują wzrost o 13,5% dla Hive (HIVE), wzrost o 6,43% dla 1-calowej sieci (1INCH) oraz wzrost o 5,96% dla Injective (INJ).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 944 miliardy dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 39,6%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze