Wierzyciele Mt. Gox muszą zarejestrować się do 10 stycznia, aby otrzymać BTC

2 156

Wierzyciele giełdy Mt. Gox muszą zarejestrować się do 10 stycznia, aby otrzymać BTC

Prawie dziesięcioletnia saga z Mt. Gox i jej skradzionymi Bitcoinami może dobiegać końca, gdy powiernik zajmujący się bankructwem nieistniejącej już giełdy kryptowalutowej wydał komunikat informujący wierzycieli o ważnym terminie rejestracji do 10 stycznia 2023 roku w celu odzyskania części swoich BTC.

Mt.Gox to japońska giełda, która doświadczyła włamania w 2011 roku, które spowodowało utratę ponad 850 000 BTC. W rezultacie firma ogłosiła upadłość w 2014 r. W listopadzie 2021 r. giełda przedstawiła „Plan naprawczy”, aby zwrócić inwestorom około 137 000 BTC, co zaakceptowało większość wierzycieli.

Powiernik w sprawie, Nobuaki Kobayashi, poinformował wierzycieli Mt. Gox, że do 10 stycznia 2023 r. będą musieli zarejestrować się w internetowym systemie zgłaszania roszczeń naprawczych MTGOX i utworzyć konta na giełdach kryptowalut, aby otrzymywać wypłaty za swoje roszczenia.

„Termin selekcji i rejestracji upływa 10 stycznia 2023 r. (czasu japońskiego); każdy wierzyciel, który chce otrzymać spłatę, musi dokończyć Selekcję i Rejestrację w Systemie w tym terminie” – napisano w notatce.

Przeczytaj także: BNB Chain został wstrzymany z powodu ataku hakerskiego. Hakerzy wykradli ponad 100 mln dolarów

Kobayashi zauważył, że wierzyciele, którzy nie ukończą procesu „wyboru i rejestracji” przed terminem 10 stycznia 2023 r., stracą swoje środki na zawsze.

Źródło zaznajomione z sytuacją zauważyło, że 10 stycznia to jedynie termin nadsyłania zgłoszeń, a nie dzień, w którym nastąpi dystrybucja. Oczekuje się, że nastąpi to w pewnym momencie później w 2023 roku.

Dokumentacja dotycząca uwolnienia środków została przesłana do wglądu wierzycieli przed zakończeniem procesu. Obejmuje to informacje o sytuacji finansowej giełdy Mt.Gox, przewodnik po wyborze giełdy kryptograficznej lub depozytariusza oraz zawiadomienie o zmianie planu naprawczego i uzyskaniu zgody na płatności.

Wierzyciele zostali wezwani do potwierdzenia, że ​​ich nazwiska i adresy są prawidłowe, ponieważ dane podane w bazie danych posłużą do weryfikacji ich tożsamości przed dokonaniem spłaty. Wszelkie szczegóły, które wymagają aktualizacji, muszą być zrobione przed upływem terminu

Groźba zrzucenia BTC przez Mt.Gox na rynek była powodem do niepokoju na rynku kryptowalut od kilku lat, a niektórzy analitycy przewidują, że ich wydanie może wywołać wyprzedaż, która zepchnie Bitcoina poniżej poziomu 10 000 USD.

Te obawy nieco osłabły ostatnio; wielu wierzycieli wskazało, że nie mają zamiaru sprzedawać swoich BTC po ich otrzymaniu.

Informacja korzystna dla poszkodowanych przez brak zastosowania odpowiednich zabezpieczeń przez giełdę Mt.Gox zbiega się w czasie kiedy schakowana została największa giełda na świecie Binance, gdzie wykradziono BNB o wartości 100 mln USD. Mija prawie dziesięć lat a jeszcze dochodzi do zuchwałych kradzieży i włamań. Nie napawa to optymizmem gdyż niemal w każdym takim przestępczym przypadku biorą udział pracownicy danej platformy.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze