Kryptowaluty tracą poziom podczas gdy DXY ponownie rośnie w siłę

Kryptowaluty tracą poziom, gdy DXY wznawia swój wzrost

Czwartek był kolejnym spokojnym dniem akcji cenowej na rynku kryptowalut, ponieważ wznowienie trendu wzrostowego dla DXY wywarło presję na globalne ceny aktywów, a główne indeksy giełdowe zobaczyły czerwone kolory.

Ogólna słabość rynków finansowych była częściowo spowodowana jastrzębimi komentarzami urzędników Rezerwy Federalnej w czwartek rano. Prezes Fed w Minneapolis, Neel Kashkari, przyznał, że ryzyko przestrzelenia przez podwyżki stóp jest realne, ale zapewnił, że on i jego koledzy są „dość daleko” od obniżenia inflacji. Prezes Fed z Cleveland Loretta Mester powtórzyła ten sentyment, mówiąc, że Stany Zjednoczone znajdują się w „niedopuszczalnie wysokiej” inflacji.

W wyniku jastrzębich komentarzy, DXY zanotował w ciągu dnia wzrost o 1,02%, zamykając się na poziomie 112,2 i wystawił S&P, Dow i Nasdaq na minusie, odpowiednio o 1,02%, 1,15% i 0,68% .

Dane z TradingView pokazują, że ani byki, ani niedźwiedzie nie odniosły sukcesu w swoich próbach wywołania zauważalnej zmiany trendu w cenie Bitcoina (BTC), przy czym handel na największej kryptowalucie odbywał się w przedziale od 19 900 USD do 20 375 USD.

Brak aktywności tego dnia został doskonale założony w porannym podsumowaniu Bitcoina od starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, który po prostu stwierdził, że „ostatnio nie ma zbyt wiele nowych sygnałów rynkowych”.

„Byki i niedźwiedzie nadal walczą o krótkoterminową kontrolę techniczną, żaden z nich nie zyskuje zbyt wiele” – powiedział Wyckoff.

„Oznacza to handel boczny i niestabilny. Byki mają do zrobienia w najbliższym czasie ciężką pracę, co sugeruje, że trend wzrostowy może się utrzymać.

Wzrost zainteresowania kontraktami futures

Podczas gdy aktywność na rynku spot została ograniczona, tego samego nie można powiedzieć o rynku kontraktów terminowych, ponieważ zainteresowanie kontraktami terminowymi wzrosło do poziomu tuż poniżej rekordowego poziomu 604 tys. BTC.

https://twitter.com/DylanLeClair_/status/1578016646219931648?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1578016646219931648%7Ctwgr%5E3066a4199d5cd4bc70d8376d9ce7d1e67665408d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kitco.com%2Fnews%2F2022-10-06%2FCryptos-trade-flat-as-the-DXY-resumes-its-climb-higher.html

Warto również zauważyć, że wzrost liczby otwartych pozycji jest faktem, że „[procent] otwartych pozycji zabezpieczonych bitcoinami/krypto jest przez cały czas niski”, według Dylana LeClair, starszego analityka w UTXO Management, przy obecnym otwartym odsetku „ głównie z depozytem zabezpieczającym stablecoin – jest to zatem mile widziana zmiana w stosunku do poziomów w czasie hossy.”

Przeczytaj także: Analitycy ostrzegają przed dalszymi spadkami – Bitcoin walczy o utrzymanie wsparcia na poziomie 20 tys USD

Traderzy handluj altcoinami w wąskim zakresie cenowym

Zdecydowana większość altcoinów z pierwszej 200 handlowana była w zakresie 2% poprzedniego dnia w handlu.

Godne uwagi wyjątki obejmują Casper (CSPR), który wzrósł w ciągu dnia o 21,8%, osiągając wartość 0,0363 USD, podczas gdy Reef (REEF) zyskał 11%, a SushiSwap (SUSHI) odnotował wzrost o 9,76%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 961 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 40%.

Zdecydowanie mamy czas wyczekiwania i strachu zarówno przed konsekwencjami atomowych posunięć Rosji w wojnie z Ukrainą i niestabilnością gospodarczą, która może się pogłębić. Ci, którzy nie potrafią wyczekać kupują DXY i surowce a reszta się wstrzymuje z decyzjami i obserwuje. Ten stan może trwać bardzo długo. Najszybciej męczą się najbiedniejsi i zostają zmuszani do wyprzedaży za bezcen. Są chętni czyhający na takie okazje i one z pewnością nadejdą. To taka brutalna gra.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx