Bitcoin ryzykuje najgorsze tygodniowe zamknięcie od 2020 roku

Bitcoin ryzykuje najgorsze tygodniowe zamknięcie od 2020 r., ponieważ cena BTC spada poniżej 19 000 USD

Nie ma powodów do uśmiechu w przypadku byków Bitcoina, ponieważ cotygodniowa świeca zbliża się do końca w prawie tym samym miejscu, co dwa lata temu.

Bitcoin (BTC) osiągnął najniższe tygodniowe zamknięcie od 2020 r. 25 września – tydzień zawirowań makroekonomicznych zebrał swoje żniwo.

Trader przygotowuje się na „ważny tydzień” dla BTC

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały handel BTC/USD blisko 19 000 USD z godzinami pozostałymi do zrealizowania na tygodniowej świecy.

Choć od początku tygodnia spadła tylko o 400 USD, para oferowała inwestorom niewielki optymizm w obliczu obaw, że nadchodzące dni będą kontynuowały odpływ funduszy z ryzykownych aktywów.

„Cały tydzień handlowano w poniedziałkowym zakresie. Cotygodniowe zamknięcie będzie niedźwiedzie, wyglądając jak pin bar ”, powiedział popularny rachunek handlowy Crypto Yoddha obserwującym na Twitterze w poście podsumowującym.

„Również konsolidacja na niskim zakresie. Więc najpierw musisz się odbić, zanim zajmiesz pozycję. Przyszły tydzień będzie ważny. (zamknięcie trzeciego kwartału + zamknięcie miesięczne).”

Komentator makro, Alex Krueger, zauważył tymczasem, że zamknięcie z 19 września było najniższą wartością Bitcoina w 2022 roku.

Zobacz także: „Przed nami długi, ciemny okres”- Putin eskaluje na Ukrainie, a Fed podnosi stopy procentowe

„Myślę, że będzie niżej niż wyżej” – napisał w dyskusji na Twitterze.

„Powtórka z czerwcowego tygodnia po ogłoszeniu danych CPI na akcjach, kryptowaluty osiągają lepsze wyniki po odbiciu, ponieważ wykazują względną siłę (nabywcy dużej ilości spotów trwają dwa dni)”.

O ile jednak nie nastąpi odbicie w ostatniej chwili, największa kryptowaluta jest na dobrej drodze do jeszcze mniej godnego pozazdroszczenia osiągnięcia – najniższego zamknięcia od listopada 2020 roku.

Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej Eight, dodał, że zmienność jest prawie gwarantowana w przyszłym tygodniu dzięki niepewnemu otoczeniu makro.

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) przygotowuje się do obrony nowych dwudziestoletnich maksimów, które zanotowano tydzień wcześniej – ponad 113,2 i kosztem wielu głównych walut fiducjarnych.

XRP zdobywa koronę altcoinów

Wśród dziesięciu najlepszych altcoinów, straty z tygodnia były po głównie po stronie Etherum (ETH), który spadł o 8%, gdy szum wokół Merge wygasł.

Największy altcoin według kapitalizacji rynkowej notowany był w momencie pisania po 1300 USD, najniżej od połowy lipca.

Jedynym walorem przeciwstawiającym się temu trendowi był XRP, który nadal rósł, ponieważ rynek miał nadzieję na zwycięstwo w toczącej się bitwie sądowej między głównym inwestorem Ripple a amerykańskimi organami regulacyjnymi.

Zbliżająca się wielkimi krokami ponura jesień oraz wydarzenia na arenie międzynarodowej w tym planowana dalsza eskalacja wojny w Ukrainie poprzez zaplanowane przyłączenie do Rosji nowych ukraińskich ziem nie pomagają na optymizm w nadchodzącym tygodniu.

Koniec miesiąca będzie raczej gorący.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze