Ekosystem NFT rośnie w siłę a token LUNC może być spalany – ciekawe zaangażowanie Binance

Ekosystem NFT rośnie w siłę a token LUNC może być spalany – ciekawe zaangażowanie Binance

Wspierając trend wzrostowy, liczba posiadaczy NFT wzrosła w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 32,24%, o czym świadczą dane NFTGo.

W ciągu ostatnich dwóch lat niezamienne tokeny (NFT) dały ekosystemowi kryptograficznemu impuls, którego potrzebował, aby przyciągnąć uwagę głównego nurtu – dzięki zaangażowaniu wybitnych artystów i celebrytów. Jednak pomimo ogromnych strat poniesionych przez inwestorów NFT po trwającej 10-miesięcznej bessie, ekosystem wykazywał trwałe oznaki powrotu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

20 września kapitalizacja rynkowa, która wynika z ceny minimalnej i ceny transakcji NFT, wzrosła o prawie 16,5% do około 11,25 miliona ETH.

Odwzajemniając naruszenie kapitalizacji rynkowej na poziomie 11 milionów ETH po raz pierwszy od trzech miesięcy, liczba posiadaczy NFT wzrosła o 32,24% w tym samym czasie, jak pokazano powyżej.

Ethereum Name Service (ENS) ma obecnie największy udział na poziomie 9,25%, za którym plasują się popularne kolekcje NFT, takie jak Bored Ape Yacht Club i Otherdeed.

Jednak obecny sentyment rynkowy – obliczony na podstawie zmienności, wolumenu transakcji, mediów społecznościowych i trendów Google – pozostaje zimny, ponieważ inwestorzy próbują odzyskać swoje wcześniejsze straty.

Zobacz także: Urzędy pocztowe przyjmujące NFT prowadzą do renesansu filatelistyki

Rynek NFT OpenSea uruchomił protokół OpenRarity, aby zweryfikować rzadkość NFT na swojej platformie.

Protokół ma na celu zapewnienie wiarygodnego „rankingu rzadkości”, który pomógłby inwestorom przy rozważaniu zakupu NFT.

Inwestorzy LUNC reagują na zalecenie CZ dotyczące podatku handlowego na poziomie 1,2% na Binance

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, zalecił zryczałtowany podatek handlowy w wysokości 1,2% od transakcji LUNC, który można spalić, aby zmniejszyć całkowitą podaż tokena i poprawić jego wydajność cenową.

Niesławny upadek ekosystemu Terra, który zlikwidował ceny rynkowe tokenów TerraUSD (UST) i LUNA, nadal niepokoi niespokojnych inwestorów, gdy współzałożyciel Do Kwon, giełdy kryptograficzne i społeczność wspólnie próbują znaleźć najlepszą drogę do trwałego odzyskania cen .

Ostatnio Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Binance, zalecił zryczałtowany podatek handlowy w wysokości 1,2% od transakcji LUNC, który można spalić, aby zmniejszyć całkowitą podaż tokena i poprawić jego wyniki cenowe. Zwracając się do społeczności, CZ stwierdził:

„Wdrożymy przycisk opt-in (na giełdzie Binance), aby ludzie mogli wyrazić zgodę na płacenie 1,2% podatku za handel LUNC”.

Jednak giełda rozpocznie opodatkowanie dla inwestorów opt-in po konsensusie 25% inwestorów LUNC, upewniając się, że wcześni użytkownicy „nie są jedynymi nielicznymi płacącymi dodatkowe 1,2%”.

Ogólny podatek handlowy w wysokości 1,2% zostanie wprowadzony dla wszystkich transakcji LUNC tylko wtedy, gdy opt-in traderzy osiągną 50% całkowitego wolumenu transakcji LUNC na giełdzie.

Zalecenie podzieliło społeczność LUNA, ponieważ niektórzy poparli decyzję CZ o wdrożeniu przycisku opt-in, podczas gdy inni zinterpretowali to jako manipulację rynkową ze strony scentralizowanego podmiotu.

CZ poparł spalanie LUNC, ale wierzy w głosowanie społeczności, dzięki czemu inwestorzy na platformie mogą sfinalizować sugestię, dodając:

„Słuchamy i chronimy naszych użytkowników”.

Jednak przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że jeśli zmiana nie zostanie wdrożona na wszystkich giełdach i w sieci, traderzy LUNC woleliby przenieść aktywa na inne giełdy.

Na drugim końcu spektrum władze Korei Południowej próbują wyśledzić i aresztować Kwona za problemy Terry.

14 września sąd w Seulu w Korei Południowej wydał nakaz aresztowania Kwona i pięciu innych osób za naruszenie krajowego prawa dotyczącego rynków kapitałowych.

Zaangażowanie Binance w celu odrodzenia nowej luny czyli LUNC jest zastanawiające i nie takie jednoznaczne. Czy tylko chcą chronić swoich klientów przed niezawinionymi stratami i teraz przysporzyć im zysków w postaci wsparcia upadłego tokenu. Czy sami bawią się w inwestowanie i położyli tam kasę. Nie chcę myśleć o innych mniej pozytywnych scenariuszach, w których wspierają poszukiwanego przez Interpol Do Kwona.

Jak by nie było wszystko zmierza do wzrostów na tym tokenie. Spekulacja w najczystszej postaci.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze