Bitcoin nurkuje poniżej 10 000$ | Czekamy, aż wypłynie

Rozpoczeły się wakacje i bitcoin najwyraźniej postanowił z nich skorzystać. Kto z nas bowiem nie lubi sobie popływać? Bitcoin poszedł na całość i wybrał się na nurkowanie. Czterocyfrowa wartość kursu bitcoina powróciła na wykresy. W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wynosi 9880,85$.

Lecimy w dół

Bitcoin, największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej, spadła poniżej 10 000 $ po wyprzedaży, która trwa od momentu, gdy moneta dotknęła rocznego maksimum w wysokości 13 709 $. Może wiązać się to z aktywnością wielorybów, o której pisaliśmy wczoraj, choć równie dobrze może być spowodowane wieloma innymi czynnikami. Wykres coinpaprika doskonale obrazuje sytuację w perspektywie ostatnich 30 dni:

źródło: coinpaprika

Gdy euforia powoli zanika, wiele mediów zaczyna kwestionować złoty „czas byka”. Nie dajmy jednak zwieść się pozorom, ponieważ nigdy do końca nie będziemy pewni, dlaczego rynek zachowuje się tak a nie inaczej. Bitcoin ma bardzo mocne fundamenty, o czym doskonale wiecie już od dłuższego czasu.

Przeanalizujmy sytuację na spokojnie

Aktualna wycena bitcoina (9880$) wydaje się być bardzo daleko, patrząc od szczytów, które notowaliśmy zaledwie tydzień temu. Jesteśmy najprawdopodobniej świadkami silnego sentymentu do sprzedaży. Dodatkowo, najważniejszym altcoinom nadal nie udało się rozwinąć skrzydeł. Wraz ze spadkiem ceny naturalną reakcją jest poszukiwania oczekiwanych, historycznych i psychologicznych poziomów wsparcia.

Pierwszy pz nich powinien znajdować się na wysokości około 9 000 $. Pamiętamy, jak wiele ten poziom znaczył dla inwestorów podczas poprzednich ruchów ceny. Kiedy kurs bitcoina przełamał ten opór, niewiele mogło go powstrzymać przez niepohamowanym rajdem. Jeśli przyjmiemy założenie, że 9000 $ to kluczowy w tym momencie poziom wsparcia, rynek mógłby się ustabilizować.

„Bitcoin znów umiera”?

Po przekroczeniu poziomu wsparcia wynoszącego 9 000 $, Bitcoin może spaść jeszcze niżej. Ostateczny poziom obrony wydaje się znajdować w okolicach 6,400 $, który był poprzednim poziomem wsparcia.

Jeśli cena spadnie jeszcze niżej, możemy potencjalnie być świadkami kolejnego zniesienia do poziomu 4000 $.

Jeżeli powyższe scenariusze mają się spełnić, spadki mogą ciągnąć się przez długie miesiące. Jeżeli do tego dojdzie, spadki mogą potrwać przez cały trzeci kwartał 2019 i zahaczyć o czwarty. Największe straty będą ponosić altcoiny, które mogą osiągnąć nowe dołki.

Niezależnie od tego, jak nisko spadnie bitcoin znajdą się z pewnością inwestorzy, którzy nie ulegną uczuciu paniki i zechcą z radością naładować swoje portfolio kolejnymi zakupami.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze