Bitcoin pod presją podaży! Sprawdź dokąd mogą dotrzeć spadki BTC

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC dotarła w okolice 14 tys. USD, gdzie w miniony czwartek pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i mimo, że ich zasięg przekracza już 3 tys. USD a więc stanowią one ponad 20%, to w dalszym ciągu mogą okazać się jedynie korektą, po której pojawi się kolejny impuls wzrostowy.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie tendencja spadkowa będzie kontynuowana. Realnymi zasięgami dla możliwego pogłębienia deprecjacji wydają się w tym momencie ostatnio pokonane opory (teraz wsparcia) tj. 9900 USD oraz 8900 USD, z czego ten pierwszy bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8 korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, co poniekąd mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy reakcji popytowej.

ETH/USD – Ethereum

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs dotarł w ostatnim czasie w rejon 360 USD, a więc poziomu, o którym pisałem już wielokrotnie. Tam pojawiła się jednak reakcja podażowa i w chwili obecnej cena ETH znów znajduje się poniżej 300 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w rejonie 274 USD. Dopiero trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby bowiem otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

ETH/BTC – Ethereum

Potencjalnych wzrostów moglibyśmy spodziewać się natomiast na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w rejon 0,0250 BTC. Tam też pojawiła się reakcja popytowa i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 0,0305 BTC.

XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w rejon 0,48 USD, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia trwającej od połowy maja br. konsolidacji tj. 0,3650 USD. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, notowania mogłyby wrócić do wzrostów.

XRP/BTC – Ripple

Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają natomiast notowania pary XRP/BTC, której kurs osunął się w ostatnim czasie poniżej 4110 satoshi. Oznacza to, że w stosunku do BTC, XRP jest obecnie na najniższym poziomie od połowy grudnia 2017 r.

Nawet jeżeli trwające od kilku dni, spokojne wzrosty będą kontynuowane, to niewykluczone, że tendencja ta dotrze jedynie w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 4110 satoshi. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, da której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 1200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów jego cena wróciła w rejon poprzednich wierzchołków. Tam jednak znów pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 350 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs osunął się poniżej 0.0377 BTC. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu i jeżeli tylko zostanie on trwale odrzucony, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć 0,0320 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek powrócił w okolice ostatnio pokonanej strefy oporu (teraz wsparcia) pomiędzy 105-110 USD. Tam pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa i gdyby tylko poziom ten został trwale odrzucony, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 192 USD.

LTC/BTC – Litecoin

Zdecydowanie mniej interesująco prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie rynek od pewnego czasu nie respektuje horyzontalnych poziomów wsparcia i oporu. Idealnym przykładem jest tutaj ostatnio testowane wsparcie w wysokości 0,01 USD, które jednego dnia zostało pokonane, a kolejnego rynek wrócił powyżej.

W chwili obecnej obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 0,0129 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na [email protected] a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji niezależnie od warunków jest odpowiedzialna za wiele porażek na Wall Street, również wśród profesjonalistów, którzy pragną zarabiać pieniądze każdego dnia, jakby pracowali na zwyczajnym etacie”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze