Bitcoin nie wytrzymał | 8000 $ pokonane, co dalej?

7 351

Kurs bitcoina spadł dzisiaj poniżej psychologicznego poziomu 8000$. W ciągu ostatnich dni walki o obronę tego bastionu, niedźwiedzie zdają się wychodzić z tego zwycięską „łapą”. Co czeka nas dalej?

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wynosi 7924$. Oznacza to, że długo wyczekiwane wejście w sektor 7000$ stało się faktem. Jednak dopiero teraz okaże się, czy byki rzeczywiście na dobre oddadzą pałeczkę w tym wyścigu.

btc usd 21112019 tradingview
Wykres BTC USD od TradingView

Analitycy wieszczą 7500$ a nawet 6500$

Wieszczą i to tak naprawdę już od dłuższego czasu. Jednym z tych analityków jest Michael van Poppe. Jeszcze niedawno uważnie przyglądał się on strefie 7400$ jako kolejnemu, realnemu poziomowi wsparcia dla ceny bitcoina:

Jego kolega po fachu, filbfilb wskazywał na jeszcze niższy poziom 6500 $. Właśnie ta wartość jest uznawana przez wielu obserwatorów rynku za najniższy możliwy poziom, jaki kurs BTC może osiągnąć w najbliższym czasie. Pytanie tylko, czy górnicy bitcoin są w stanie go obronić?

W ubiegły poniedziałek, Willy Woo prognozował, że obecna polityka cenowa bitcoin będzie „wyjątkowa” w porównaniu do poprzednich cykli w historii. Niekoniecznie jednak w tym kierunku, w którym większość się tego spodziewa. Nadchodzący wielkimi krokami halving bitcoina może, według Woo, sprawić wszystkim niemałego psikusa, jeśli chodzi o wycenę bitcoina. Przypomnijmy:

Jaka jest Wasza opinia na temat aktualnej sytuacji na rynku bitcoina? Czy spadki rzeczywiście będą kontynuowane? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze