Bitcoin napotyka opór na poziomie 20 300 USD

6 419

Bitcoin napotyka opór na poziomie 20 300 USD ale globalni inwestorzy mają nadzieję na „zwrot Fed”

Rosnący w siłę dolar jest tematem debaty w świecie finansów w ostatnich miesiącach, a DXY wspina się na najwyższe poziomy od ponad dwóch dekad i pozostawia po sobie zgliszcza.

Analitycy zauważyli odporność ceny Bitcoina (BTC) w ciągu ostatniego półtora miesiąca, gdy aprecjacja dolara przyspieszyła.

Według Davida Lifchitza, partnera zarządzającego i dyrektora ds. inwestycji w ExoAlpha, podczas gdy kryptowaluty radziły sobie lepiej niż obligacje i akcje w odpowiedzi na rosnący dolar, „kryptowaluty zostały już zdołowane, zanim rozpoczął się wzrost USD i utknęły od połowy czerwca w wąskim przedziale (18,5-20,5 tys. dla BTC) z anemicznymi wolumenami.”

Wszystkie oczy zwrócone są na Fed, ponieważ inwestorzy zarówno w TradFi, jak i w kryptowaluty czekają na możliwość „zwrotu Fed”, który zasygnalizuje, że bank centralny przynajmniej zmniejszy tempo zacieśniania polityki pieniężnej.

Fed wywołał nową falę niepokoju i spekulacji, kiedy ujawnił w zeszłym tygodniu, że w poniedziałek 3 października zorganizuje nadzwyczajne spotkanie, które uznano za „niedźwiedzie”, ale na spotkaniu nie pojawiło się nic godnego uwagi, co doprowadziło do wzrostów w poniedziałek po południu „tylko dlatego, że niczego nie ogłoszono”.

„To pokazuje, jak nerwowe są obecnie rynki – stwierdził Lifchitz. Sprawa stała się jeszcze bardziej upolityczniona, gdy ONZ wystosowała oficjalny wniosek, w którym zwróciła się do banków centralnych o zaprzestanie podnoszenia stóp procentowych, zauważył CIO.

Gdy rynek wkracza w ostatni kwartał 2022 r., zarządzający aktywami wspólnie liczą na wzrost w czwartym kwartale.

„Rok był jak dotąd dla większości z nich okropny”.

„Znane” powody rozchwiania są liczne: Konflikt Rosja/Ukraina, obawy dotyczące dostaw gazu ziemnego i ropy naftowej, inflacja, słabnące warunki gospodarcze, obawy Chin/Tajwanu i słabość Credit Suisse.

„Istnieją również„ nieznane ”ryzyka, które zwykle pojawiają się, gdy nikt się ich nie spodziewa, niosąc nieliniowe efekty” – ostrzega Lifchitz.

„Jednak każdy zarządzający aktywami jest ustawiony na linii startu, czekając, aż FED wyda rozkaz Go! sygnał.”

„Dlatego zobaczmy, czy Powell „oszuka” rynek na Halloween!” – dodał Lifchitz.

Przeczytaj także: Grayscale Bitcoin Trust handlowany jest z rekordową 36,7% zniżką, ale czy jest to uzasadnione?

Wracając do Bitcoina, analityk zauważył, że:

„Krótkoterminowy opór wynosi teraz 20 300 USD”, ale ostrzegł, że „nawet jeśli otrzymamy impuls powyżej tego poziomu, może on szybko zniknąć, jak to miało miejsce kilka tygodni temu: spadek 13 września był tak szybki, jak z 10 września”.

Podczas gdy BTC zdołało na krótko przebić opór 20 300 $ we wtorek, a następnie ponownie w środę, kolejne cofnięcia poniżej tego poziomu „mogłyby być postrzegane jako konsolidacja przed ostatecznym atakiem … lub po prostu kolejnym zwracaniem głowy, takim jak w połowie września.

„To jest jak falstart, który miał miejsce w dniu 9/10, zanim cofnął się 13 września” – podkreślił Lifchitz.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze