Bitcoin jako substytut złota

Steven Mnuchin (sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych w gabinecie Donalda Trumpa) przyznał, że kupowanie BTC jako substytutu złota jest w porządku. Jest to o tyle zaskakujące, że taka wypowiedź jest całkowicie sprzeczne z dotychczasowym podejściem byłego prezydenta i związanych z nim osób.

Amerykański bankier wciąż jednak podkreśla, że osobiście nie zainwestowałby w bitcoiny.

Zmiana poglądów na temat BTC

Były sekretarz skarbu USA przyznał, że jego poglądy na temat bitcoina ewoluowały. Dla zwolenników najstarszej kryptowaluty jest to dobra wiadomość i przykład tego, że nawet osoby, które otwarcie wypowiadają się przeciwko kryptowalutom, mogą z czasem zmienić swoje podejście.

Z drugiej strony dla byłego prezydenta USA problemem nie były wyłącznie kryptowaluty. Chociaż Donald Trump uważa bitcoina za scam, a wielu inwestorów zastanawiało się nad tym, czy Trump może zatrzymać Bitcoina?, to warto przypomnieć, że w pewnym momencie chciał również walczyć z mediami społecznościowymi (Donald Trump o social mediach: „Uregulujemy je lub zamkniemy!).

Wypowiedź Stevena Mnuchina dla CNBC

W wywiadzie udzielonym CNBC Steven Mnuchin przyznał, że technologia blockchain jest niesamowita i ma wiele zastosowań w branży fintech oraz finansów:

„The first part of it is I think the underlying technology of blockchain is really incredible and has lots of different things, particularly in fintech and finance.”

Następnie wypowiedział się na temat zakupu BTC. Zadaniem byłego sekretarza skarbu Stanów Zjednoczonych, jeżeli ktoś chce kupić bitcoiny, to taki zakupów nie różni się to od zakupu złota lub innych aktywów:

„I think as it relates to Bitcoin — if people want to buy Bitcoin as a subsititute, no different from buying gold or some other asset — it’s fine.”

Na koniec podkreślił, że chociaż nie jest zainteresowany takimi inwestycjami i nie planuje wprowadzić BTC do swojego portfela, to nie ma nic przeciwko temu, aby inni korzystali z tego aktywa. Mnuchin nawiązał również do tego, że najważniejsze jest, aby korzystanie z BTC odbywało się zgodnie z regulacjami.

Komentarze