Bitcoin | Trzy najbliższe daty, które powinieneś znać

W ciągu najbliższych miesięcy będą miały miejsce wydarzenia, które mogą okazać się punktem zwrotnym dla globalnego rynku cyfrowych aktywów. Premiera fizycznych kontraktów futures na bitcoinie, ostateczna decyzja w sprawie funduszy ETF na bitcoinie. Poznamy również plan naprawczy Mt. Gox, który nadal ma w swoich zasobach ponad 140 000 bitcoinów. Czy wrócą one do użytkowników po 5 latach?

Kontrakty bitcoin futures – 23 września

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was o tym, że amerykański regulator usług finansowych (NYDFS) pozytywnie rozpatrzył wniosek platformy Bakkt. Oznacza to, że Bakkt może teraz uruchomić usługę fizycznie rozliczanych kontraktów futures na bitcoiny.

Bakkt od ubiegłego roku starał się o uzyskanie zgody na obsługę kontraktów futures BTC, jednak ciągłe zmiany regulacyjne i odpowiedzialne za to organy to uniemożliwiały. CFTC również zatwierdziło owe kontrakty Bakkt już wcześniej.

Inwestorzy instytucjonalni mogą już zacierać ręce, premiera fizycznie rozliczanych kontraktów futures BTC ma się odbyć 23 września 2019 r.

Fundusze ETF – 13-18 października

W tym miesiącu również pojawiły się nowe informacje odnośnie funduszy ETF na bitcoinie. Dwa podmioty, które o ponad roku zabiegają od jakiekolwiek rozpatrzenie wniosków u amerykańskiego regulatora to Bitwise i VanEck/SolidX. Dołączył do nich także Wilshire Phoenix w czerwcu bieżącego roku.

Amerykański SEC od ponad roku regularnie odracza swą decyzję w sprawie wniosku o możliwość utworzenia funduszy ETF na bitcoinie. W końcu zostali przyparci do muru. SEC dobrnął do granicy wydania ostatecznego terminu podjęcia decyzji, który jest wytyczony przez prawo federalne.

Ostateczną decyzję, zgodę bądź niezgodę w sprawie utworzenia funduszy ETF na bitcoinie Bitwise i VanEck poznamy między 13-18 października 2019.

Plan naprawczy Mt. Gox – 28 października

Ostatnia data, którą powinni znać wszyscy ci, którzy mają jakiekolwiek udziały w rynku kryptowalut to plan naprawczy Mt. Gox. Giełda upadła w roku 2014, a środki, które zgromadziła, i które nadal mogą wrócić do ich pierwotnych właścicieli to ponad 140 000 BTC.

Nobuaki Kobayashi, kurator trzymający pieczę nad poległym Mt. Gox i jego funduszami zamierzał ogłosić ów plan 26 kwietnia. Jednak potrzebował nieco więcej czasu, na co przyzwolił mu tokijski sąd okręgowy.

Nowa data przedstawienia przez Kobayashiego planu naprawczego Mt. Gox to 28 października 2019 r.

Napiszcie poniżej, która data jest według Was najważniejsza, może czekają nas inne wydarzenia, które pominęliśmy?

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze