Bitcoin powoli, ale do przodu | Preludium 40 tys. złotych wyceny za jedną sztukę cyfrowego złota

Cyfrowe złoto odnotowuje powrót do połowy swej najwyższej dotychczasowej wyceny. Weiss wynosi bitcoin do rangi kryptowaluty klasy A, a sieć rozpoczyna marsz po miliard przeprowadzonych transakcji. Cóż chcieć więcej?

W świecie bitcoina i kryptowalut nie ma tygodnia, aby nie wydarzyło się coś iście interesującego, znaczącego, czy nawet przełomowego. Spekulanci i traderzy, których to na rynku cyfrowych walut jest najwięcej śledzą te wiadomości, wyciągają z nich wnioski, po czym otwierają pozycję bądź je zamykają. Co przyczyniło się do tak byczych nastrojów na rynku ostatniej nocy?

Jednoznacznej odpowiedzi tu nie uświadczycie. Mówią, że to nadchodzący halving jest tego przyczyną, inni zaś twierdzą, że to media i kryptocelebryci sztucznie pompują kurs bitcoina. A jeszcze inni, że to zmowa tzw. “wielorybów”, graczy rynkowych z największym kapitałem. 

Czy czeka nas kolejna bańka?

Nie mniej jednak bitcoin pokonuje kolejne etapy rozwoju w ciszy. Można by rzec, że jest niezależnym bytem, które daje pewne możliwości, ale to ludzie tworzą wokół niego idee i abstrakcyjne wartości. 

Jednym z takich etapów jest krok milowy w ilości transakcji dokonanych przy użyciu sieci blockchain bitcoina. To już ponad pół miliarda od przeszło dekady od powstania. 

Jeśli jesteśmy już przy transakcjach, to warto powiedzieć o tym, że w środę (5 lutego) odnotowano 368,6 tys. potwierdzonych transakcji. Niewiele wyższy wynik zaobserwowaliśmy bez mała pięć miesięcy temu. Jednakże ATH w tym względzie odnotowano w maju 2019, kiedy to liczba potwierdzonych transakcji wyniosła nieco ponad 450 tys.  

Kolejna istotna dla niektórych wiadomość to podniesienie klasyfikacji cyfrowego złota do A-  w rankingu Weiss Crypto Ratings, niezależnej agencji. Weiss koncentruje się przede wszystkim na fundamentach i kompleksowo ocenia wybrane kryptowaluty. 

Co by nie było, miniony tydzień zamyka bitcoina z wyceną na poziomie 10 tys. dolarów (blisko 40 tys. PLN). Ostatni raz taki wyniki obserwowaliśmy podobnie, jak w przypadku transakcyjności, we wrześniu 2019. 

Jak myślicie, co jest przyczyną wzrostu kursu BTC do 10 tys. dolarów ostatniej nocy?
Komentarze