Bitcoin rządzi: Miliard dolarów w jednej transakcji bez pytania nikogo o zgodę… i tanio!

14 482

Jesteś jedną z osób, która nie widzi wartości w cyfrowym złocie? Bitcoin niesie wartość protokolarną, jako alternatywa dla obecnie funkcjonującego systemu finansowego. Spójrz, co tylko Bitcoin potrafi!

Wolność finansowa

Mówi się, że bitcoin nie ma wartości, poza “wartością spekulacyjną”. Wydaje się jednak, że nie bierze się pod uwagę fundamentów, które umożliwiają w ogóle ową spekulację. 

Bitcoin jest elektroniczną gotówką typu P2P, “z ręki do ręki”. Aby móc przeprowadzić taką wymianę środków wirtualnie, potrzebny jest system, system elektronicznej gotówki P2P, który sam w sobie może być wartością. I w istocie jest, to technologia, a jak wiemy, innowacje i technologie właśnie są dotowane przez globalne mocarstwa w miliardach dolarów. To napędza dzisiejszy rozwój, gospodarkę i przemysł. Pozostaje kwestia jakości i użyteczności danej technologii. 

Cyfrowe złoto oferuje dostęp do alternatywnego systemu wymiany wartości, środków finansowych czy też bitcoinów. I najważniejsze: bez pytania nikogo o zgodę (banku czy rządu), bezpośrednio i niskim kosztem. Żadna strona trzecia nie zweryfikuje twojej transakcji, ani jej nie zatrzyma. Czyż to nie jest wolność finansowa, wolność przepływu kapitału globalnie?

Przypomniał nam o tej niezwykłej cesze bitcoina RhythmTrader, jeden z najpopularniejszych underground’owych komentatorów sceny kryptowalutowej na świecie. 

Dowodem wyżej przedstawionych twierdzeń jest jedna z szeregu transakcji “wielorybniczych”. Tym razem na około miliard dolarów. To transakcja o numerze:

4410c8d14ff9f87ceeed1d65cb58e7c7b2422b2d7529afc675208ce2ce09ed7d

Transakcję z 94 594 BTC w pakiecie przeprowadzono 6 września 2019 roku, kiedy to bitcoin kosztował blisko 10 400 dolarów. To już kilka miesięcy, co nie zmienia faktu, iż daje to do myślenia. Równie ogromne sumy są transferowane przy użyciu technologii i systemu bitcoina (blockchain) na co dzień i to w stosunkowo tani sposób. 

Przeprowadzenie tej wrześniowej transakcji kosztowało zaledwie około 700 dolarów. Wierzcie mi, w banku nie uświadczycie takich zniżek. 

Czy więc nadal twierdzicie, że bitcoin nie ma wartości, poza tą “spekulacyjną”? A czymże jest w takim razie wolność oferowana przez system transakcyjny cyfrowego złota? Piszcie. 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze