BitBay rozpoczyna współpracę z Neufund. Chcą oferować Equity Token Offerings

1 543

BitBay, jedna z najszybciej rozwijających się giełd w Europie, a tym samym najbardziej popularna giełda kryptowalut w Polsce, rozpoczęła współpracę z Neufund. Jest to niemiecka platforma, która pozwala na emitowanie papierów wartościowych jako tokenów w rozproszonej księdze rachunkowej, tworząc tzw. Equity Token Offerrings (tokeny udziałowe). Warto nadmienić, iż funkcję CEO Neufund pełni Polka, Zoe Adamovicz.

„Ogłaszamy dzisiaj nasze partnerstwo z wiodącą europejską giełdą kryptowalut BitBay, która będzie zawierała nasze Tokeny Udziałowe. Dzięki temu, inwestorzy będą mogli wymieniać tokeny dla walut tj. EUR, PLN i USD”

Niedawno firma Neufund ogłosiła, że ​​siedem firm z pięciu krajów zgłosiło chęć przeprowadzenia pokierować Equity Token Offerings (ETO) przez Neufund, a ponad tysiąc inwestorów zadeklarowało przyszłe inwestycje. BitBay, którego zbywalne pary walutowe zawierają PLN, EUR i USD, będzie pierwszym partnerem handlowym umożliwiającym firmom zlikwidowanie swoich żetonów kapitału własnego w stosunku do waluty fiducjarnej.

Equity Token Offerrings (ETO) to hybrydowy model inwestycyjny łączący zalety IPO, ICO i VC. Neufund przyciągnął obietnice inwestycyjne ze społeczności inwestorów, takich jak Frank Thelen (Freigeist), Christophe Maire (Atlantic Labs), Alexander Lange (Index Ventures) i Max Kordek (Lisk).

„Nasze partnerstwo z Neufund ma na celu dostarczenie tzw. security tokens do codziennych operacji BitBaya w pełni zgodny i regulowany sposób” – komentuje Paweł Sobków, prezes BitBay

Warto przypomnieć, iż Binance i OKEx, jedne z najbardziej znanych i wiodących giełd kryptowalut na świecie, podpisały umowę z maltańską giełdą papierów wartościowych (MSE) na opracowanie nowej platformy tradingowej, opartej o technologię blockchain. Pierwsza na świecie giełda oparta o blockchain zostanie utworzona na Malcie, przy współpracy OKEx, Binance oraz platformy Neufund. Maltański minister finansów Edward Scicluna określił ten dzień jako „historyczny moment” i dodał, iż Malta staje się światowym liderem w sektorze blockchain.

BitBay w Polsce

Największa i najbardziej popularna Polska giełda kryptowalut oficjalnie przeniosła swoją siedzibę na Maltę. Sylwester Suszek, założyciel giełdy BitBay potwierdził podczas Kongresu Bitcoin, iż firma zmienia swoją lokalizację. Zmiana siedziby firmy wisiała w powietrzu od kilku miesięcy, głównie z powodu irracjonalnych przepisów polskiego prawa, restrykcji ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, jak i Krajowej Administracji Skarbowej. Przeniesienie na Maltę pozwoliło giełdzie „rozwinąć skrzydła”, ale spowodowało również odpływ kapitału z kraju, jak i wycofanie się największego gracza sfery kryptowalut w Polsce.

BitBay i współpraca z Komisją Nadzoru Finansowego

Sylwester Suszek został również zaproszony do grupy roboczej Komisji Nadzoru Finansowego ds. kryptowalut oraz technologii blockchain. Grupa będzie miała na celu przygotowanie raportu oraz wypracowanie stanowiska KNF na temat technologii blockchain, kryptowalut oraz ICO.

Na początku lutego pisaliśmy o wpisaniu giełdy BitBay na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. KNF odniósł się do BitBay o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego). Sprawa negatywnie wpłynęła na obroty giełdy, ponadto, rachunki bankowe w EUR i USD zostały zawieszone.

BitBay i KryptoJam

Spółka KryptoJam SA, utworzona i zarządzana przez Rafała Zaorskiego, jednego z najbardziej znanych polskich traderów, podpisała w maju br. umowę z giełdą kryptowalut BitBay o wartości 20 milionów PLN. Umowa dotyczy współpracy przy sprzedaży i kupnie kryptowalut dla instytucji finansowych, projektach ICO (ang. Initial Coin Offering) i tokenizacji akcji spółek akcyjnych.

Co sądzicie o nowej współpracy najpopularniejszej giełdy kryptowalut w Polsce? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze