Polka otwiera na Malcie pierwszą na świecie giełdę opartą o blockchain

źródło: pexels.com
1 733

OKEx, jedna z najbardziej znanych i wiodących giełd kryptowalut na świecie, podpisała umowę z maltańską giełdą papierów wartościowych (MSE) na opracowanie nowej platformy tradingowej, opartej o technologię blockchain. Pierwsza na świecie giełda oparta o blockchain zostanie utworzona na Malcie, przy współpracy OKEx oraz niemieckiej platformy Neufund, której szefem jest Polka, Zoe Adamovicz. Maltański minister finansów Edward Scicluna określił ten dzień jako „historyczny moment” i dodał, iż Malta staje się światowym liderem w sektorze blockchain.

Wspólnie MSX i OKEx utworzą nową platformę transakcyjną typu security-tokens (tokeny uznane za papiery wartościowe) o nazwie OKMSX. Giełdy połączą 26-letnie doświadczenie maltańskiej giełdy papierów wartościowych w zakresie funkcjonowania jako regulowana giełda papierów wartościowych. Wspólna inicjatywa ma na celu przyciągnięcie inwestorów instytucjonalnych, którzy niechętnie inwestują w waluty cyfrowe.

„Partnerstwo zostało sformalizowane w formie memorandum (MoU) podpisanego w Valletcie, 19 lipca 2018 r. Obie strony postarają się sfinalizować wspólne przedsięwzięcie, które ma zostać ukończone do 3 kwartału 2018 r.”

malta
źródło: pixabay.com

Polka będzie współtworzyć nową giełdę?

Ponadto, maltańska giełda papierów wartościowych podpisała umowę z Neufund, niemiecką platformą, która pozwala na emitowanie papierów wartościowych jako tokenów w rozproszonej księdze rachunkowej, tworząc tzw. Equity Token Offerrings (tokeny udziałowe). Wraz z giełdą kryptowalut Binance, Malta Stock Exchange i Neufund, dążą do stworzenia regulowanej i zdecentralizowanej giełdy papierów wartościowych, która będzie wymieniać i umożliwiać inwestorom wymianę papierów wartościowych i aktywów sektora kryptowalut. Firmy będą najpierw prowadzić projekt pilotażowy w celu ustalenia parametrów niezbędnych dla globalnej platformy.

„Malta jest na szczycie, stając się centrum w globalnym krajobrazie innowacji cyfrowych. Cieszymy się, że możemy współpracować z Okex i Neufund, dwoma liderami w sektorze aktywów cyfrowych. Partnerstwa te wykorzystują naszą wiedzę fachową na temat zgodności z regulacjami, aby stać się prawdziwym pionierem w sektorze tokenów „

Czy według Was Malta jest liderem technologii blockchain? Co sądzicie o regulowanej giełdzie opartej o blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze