Binance rozdaje pieniądze. Skąd w końcu pochodzi giełda?

7 198
Binance rozdaje pieniądze. Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie postanowiła rozdać swoim użytkownikom milion dolarów w BNB (Binance Coin). Jest to reakcja na stanowisko regulatora maltańskiego w sprawie miejsca rezydencji platformy.

Nieuchwytny Binance

W ostatni piątek, Malta Financial Services Authority (MFSA) – instytucja odpowiedzialna jest za regulowanie funkcjonowania podmiotów finansowych ogłosiła, że Binance nie podlega regulacji Malty. Oznacza to, że w świetle przepisów wszystkie działania podejmowane przez Binance nie znajdują się w obszarze jurysdykcji tego kraju.

Mimo to, MFSA nadal sprawdza, czy na terenie samego kraju giełda nie prowadzi operacji, które mimo to mogłyby podchodzić pod decyzyjność Maltańczyków. Wszystko ostatecznie sprowadza się do fizycznej obecności tworu ChangPeng Zhao właśnie na Malcie. Jak się okazuje, nie jest to jednak takie proste.

Ted Lin, Chief Growth Officer Binance, w swoim wywiadzie dla Decrypt potwierdził, że przedsiębiorstwo posiada funkcjonujące biura na Malcie. Pełnią one jednak funkcje związane z obsługą klienta, a sama siedziba główna nie znajduje się na wyspie.

“Mamy biura na Malcie dla usług klienckich, a także usług compliance. Nie są to jednak nasze siedziby per se. To “duchowe sztaby. To o tym bowiem myślą ludzie, kiedy mówią – Binance”

https://twitter.com/cz_binance/status/1197031061399597056

Ciężko jest określić, gdzie Binance ma faktycznie swoją siedzibę. Przypomnijmy, że spółka zarejestrowana jest na Seszelach. Sam ChangPeng Zhao w 2019 roku na Twitterze uznał, że koncept siedziby głównej (ang. headquarters) jest przestarzały. Teraz podsumowuje całe wydarzenie konkretnie:

“Na Malcie nic się nie zmieniło, zarówno dla Binance jak i innych giełd kryptowalutowych. Licencje nie zostały przyznane nikomu”

https://twitter.com/cz_binance/status/1230882422532780032

Wielkie rozdawnictwo

Binance rozdaje pieniądze! W świeżo ogłoszonej akcji, kryptowalutowy gigant rozda 50,000 BNB, których wartość wynosi na ten moment około miliona dolarów. Ma to być forma okazania wdzięczności społeczności giełdy, która nieustająco wspiera działania platformy. Aby otrzymać nagrodę od Binance, należy przehandlować środki o wartości 1 BTC, korzystając z jednej z usług giganta.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:


Komentarze