Binance niedoścignionym liderem giełd kryptowalut

2 693

CEO największej giełdy kryptowalut Changpeng Zhao udzielił wywiadu magazynowi Forbes, w którym podzielił się kilkoma interesującymi przemyśleniami.

Sprawdź, co według CZ wpłynęło na to, że chociaż giełda Binance została uruchomiona później niż Kraken i Coinbase, to nie tylko szybko wyprzedziła konkurencję, ale też zostawiła ją daleko w tyle.

Wszystko zaczęło się w 2017 roku

CEO Binance podkreślił, że w 2017 roku większą część rynku w USA kontrolowały dwie giełdy: Kraken i Coinbase, natomiast Bittrex i Poloniex nie cieszyły się aż tak dużym zainteresowaniem, ale za to oferowały duże wolumeny.

Nie było natomiast jednej giełdy, która oferowałaby wszystko to, czego potrzebowali klienci, co Changpeng Zhao postanowił wykorzystać: myślę, że wprowadzenie handlu wieloma tokenami było istotne, ale ważniejsze było to, że byliśmy bardzo międzynarodowi.

„So I think listing a high number of tokens was an advantage, but being more international was also the first thing we did”.

Changpeng Zhao podkreślił również, że przez większość czasu Binance jest nawet 10 razy większy niż kolejny największy gracz, a dodatkowo giełda jest liderem, jeżeli chodzi o wymianę fiatów na kryptowaluty.

„Most of the time, we’re 10x bigger than the second biggest players. We also have the largest fiat-to-crypto exchange most people don’t know about”.

Co z niedawnymi problemami giełdy Binance?

W tym roku Binance musiał się zmierzyć z wieloma problemami ze strony regulatorów. Już w kwietniu zamieściliśmy artykuł Binance pod lupą europejskich regulatorów, a później było coraz gorzej (pojawiły się między innymi problemy Binance w Wielkiej Brytanii). Doszło do tego, że wbrew wcześniejszym deklaracjom Changpeng Zhao ogłosił, że Binance chce spełnić wymogi organów regulacyjnych.

Teraz CEO giełdy poinformował, że jego plan rozwiązania problemu można określić jako skuteczny. Należy jednak zauważyć, że ucierpi na tym to, co było jedną z największych zalet giełdy Binance: decentralizacja. Firma musi przejść na strukturę scentralizowaną, w związku z czym będzie musiała w końcu otworzyć globalną siedzibę (zobacz również: CZ ujawnia, gdzie może powstać kwatera główna Binance).

Komentarze