Binance inwestuje 500 mln dolarów w Twittera

2 249

Największa giełda kryptowalut zainwestuje 500 milionów dolarów w Twittera. Pieniądze mają pomóc Elonowi Muskowi w przejęciu popularnej platformy.

Co ciekawe Binance nie jest jedyną firmą, która postanowiła wesprzeć Muska w sfinansowaniu historycznej transakcji. Dla przypomnienia: miliarder ostatecznie wyda aż 44 miliardy dolarów na zakup platformy stworzonej przez Jacka Dorseya.

Duzi gracze zrzucają się na Twittera

Na początku kwietnia ujawniono, że Elon Musk kupił 9,2% akcji Twittera. Ten jednak szybko zaprzeczył plotkom na temat tego, że zamierza dołączyć do zarządu. To natomiast wiele osób powiązało z chęcią kupienia większego pakietu akcji, co szybko zostało potwierdzone przez miliardera. Początkowo osoby decyzyjne w Twitterze sprzeciwiły się transakcji, ale już 24 kwietnia informowaliśmy, że zarząd Twittera jednak rozważy ofertę złożoną przez Elona Muska.

Ostatecznie zaakceptowano ofertę na kwotę 44 mld dolarów, a Musk zaczął szukać inwestorów. Według niepotwierdzonych informacji jeden z banków zgodził się zainwestować pieniądze po tym, jak miliarder zapowiedział wprowadzenie opłat za korzystanie z serwisu.

Taka informacja pojawiła się również na jego oficjalnym koncie Elon Musk (@elonmusk): Twitter zawsze będzie darmowy dla zwykłych użytkowników, ale może zostać wprowadzona niewielka opłata dla użytkowników komercyjnych / rządowych.

„Twitter will always be free for casual users, but maybe a slight cost for commercial/government users”.

Binance wspiera wizję Elona Muska

Wśród kilkunastu firm, które postanowiły wesprzeć wizję Elona Muska, znalazł się Binance. Warto przypomnieć, że w lutym opisywaliśmy Forbes w rękach Binance, na co największa giełda przeznaczyła 200 milionów dolarów i dzięki temu stała się jednym z dwóch największych udziałowców.

W przypadku Twittera na inwestycję przeznaczono 500 milionów dolarów, co dało giełdzie Binance czwarte miejsce wśród inwestorów pomagających miliarderowi w sfinansowaniu przejęcia. Zainwestowanie jeszcze większych kwot zapowiedziały:

  • The Lawrence J. Ellison Revocable Trust: miliard USD,
  • Sequoia: 800 milionów USD,
  • VyCapital: 700 milionów USD.

Co sądzisz o przejęciu popularnej platformy społecznościowej przez najbogatszego człowieka na świecie? Czy Elon Musk pomoże rozwinąć Twittera?

Może Cię zainteresować:

Komentarze