Binance blokuje konta osób powiązanych z Kremlem

Oprócz niedawnego wprowadzenia ograniczeń, które objęły rosyjskich użytkowników Binance, giełda podjęła dodatkowe kroki wobec osób mających powiązania z Kremlem.

Doprowadziło to do zablokowania kont należących do krewnych rosyjskich urzędników.

Binance zmienia podejście do blokowania kont

Chociaż początkowo największa giełda kryptowalut na świecie nie chciała blokować użytkownikom kont, piąty pakiet sankcji wymusił zmianę podejścia. Zapowiedziano wówczas, że Binance ograniczy dostęp do giełdy na terenie Rosji.

Co ciekawe na kilka dni przed tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, pojawiły się informacje, że Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut. Nic więc dziwnego, że początkowo największa scentralizowana giełda nie chciała podejmować żadnych działań wobec Rosjan, a podobne stanowisko zajęły również inne duże giełdy. Blokowaniu kont sprzeciwiały się między innymi giełdy Kraken i KuCoin, co opisywaliśmy w artykule: Stanowisko giełd kryptowalut w sprawie blokowania rosyjskich kont.

Teraz jednak, wraz z wprowadzeniem kolejnych sankcji oraz nasileniem się nacisków ze strony organizacji z całego świata, nie można dłużej udawać, że problem nie występuje.

Blokada kont osób powiązanych z Kremlem

Tym samym Binance zaczął w końcu blokować konta osób z rodzin kremlowskich urzędników. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez agencję Bloomberg zablokowano już konta takich osób jak: Polina Kovaleva (pasierbica ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergieja Ławrowa), Kirył Małofiejew (syn oligarchy Konstantina Małofiejewa) oraz Liza Peskova (córka sekretarza prasowego Putina Dmitrija Peskowa).

Jednocześnie giełda przez cały czas sprawdza, czy użytkownicy mający powiązania z osobami objętymi sankcjami mogą korzystać z usług Binance. Według oficjalnej informacji prowadzone są działania, których celem jest wykrywanie i powstrzymywanie ryzyka przestępstw finansowych, zanim zostaną podjęte działania regulacyjne lub prawne wobec danych podmiotów.

„What’s different is that our compliance screen operations are ‘proactive,’ aiming to detect and deter financial crime risk before any regulatory or legal action towards these individuals or entities”.

Co sądzisz o blokowaniu kont rodzinom tych osób, które zostały objęte sankcjami? Czy uważasz, że tego typu działania są wystarczające?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx