Binance ograniczy dostęp do giełdy na terenie Rosji

1 134

W związku z nałożeniem piątego pakietu sankcji na Rosję Binance będzie musiał ograniczyć dostęp do swoich usług użytkownikom z kraju agresora.

Podobne decyzje będą musiały podjąć również inne giełdy kryptowalut, które muszą dostosować się do sankcji w takim samym stopniu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych.

Ograniczony handel dla obywateli Rosji

Ograniczenia uderzą w tych użytkowników giełdy Binance, którzy mają obywatelstwo rosyjskie lub mieszkają w Rosji i dysponują środkami, których wartość przekracza równowartość 10 000 EUR (około 10 800 USD). W takim przypadku stracą dostęp do kupowania i sprzedawania cyfrowych aktywów. Dodatkowo na kontach objętych restrykcjami zablokowana zostanie możliwość deponowania nowych środków i korzystania z oprocentowania.

Binance wprowadza limit 10 000 EUR (około 10 800 USD)

Giełda zapewnia jednak, że jeżeli ktoś ma obywatelstwo rosyjskie, ale mieszka poza Rosją i zweryfikował nowy adres, to nie dotkną go nowe ograniczenia. Podobnie jest z mieszkańcami Rosji, którzy będą przestrzegali limitu 10 000 EUR.

„Accounts for Russian nationals residing outside Russia, as verified with proof of address, and accounts for Russian nationals or natural persons residing in Russia, or legal entities established in Russia, that remain below a total value of 10,000 EUR, will remain unaffected and active”.

To pokazuje, że ostatnie sankcje wymusiły w końcu na giełdach zmianę podejścia. Na początku marca przedstawialiśmy stanowisko giełd kryptowalut w sprawie blokowania rosyjskich kont. Przedstawiciele popularnych giełd (między innymi Kraken i KuCoin) podkreślali wówczas, że bez otrzymania nakazu nie zamierzają blokować rosyjskich kont.

CEO Binance na temat blokowania rosyjskich kont

Do nowych ograniczeń odniósł się CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao. Podkreślił, że jego giełda nie zamierza automatycznie zamrażać kont należących do milionów niewinnych użytkowników.

Co sądzisz o kolejnych sankcjach nałożonych na Rosję? Czy popularne scentralizowane giełdy kryptowalut powinny blokować konta użytkownikom pochodzącym z Rosji? A może uważasz, że pomimo wywołania wojny przez Rosję zwykli obywatele nie powinni odczuwać tego typu sankcji?

Może Cię zainteresować:

Komentarze