Bezcenny NFT #6046 z serii CryptoPunks

4 115

Każdego dnia pojawiają się nowe projekty NFT, przy czym o większości z nich inwestorzy szybko zapominają. Jednym z wyjątków są NFT z serii CryptoPunks, które można już określić mianem kultowych.

Decyzja podjęta przez właściciela jednego z tych niewymienialnych tokenów pokazuje, że można je uznać za bezcenne.

Kolekcja NFT dla bogatych inwestorów

CryptoPunks to uruchomiona 23 czerwca 2017 roku kolekcja 10 000 obrazków wygenerowanych przez algorytm firmy Larva Labs. Jeden z nich został w sierpniu wybrany na niecodzienny zakup Visa: NFT CryptoPunk.

Przewaga pierwszego gracza

Chociaż seria CryptoPunks miała wielu naśladowców (i to nie tylko pod względem samej formuły losowo generowanych obrazków, ale również o kopie z Punks w nazwie), to żadna z nich nie odniosła tak dużego sukcesu, jak dzieło Larva Labs. Z pewnością wpłynęła na to przewaga pierwszego gracza oraz to, że twórcy nie porzucili swojego projektu. Ostatnio nawet podpisali kontrakt z United Talent Agency (UTA), co pozwoli wykorzystać markę NFT w grach komputerowych, filmach i produkcjach telewizyjnych.

Warto również wspomnieć, że zaledwie kilka tygodni po ujawnieniu tej informacji na podobny krok zdecydowała się firma związaną z inną popularną serią NFT, co opisywaliśmy w artykule: Menadżer U2 i Madonny zajmie się promocją Bored Ape Yacht Club.

Ile naprawdę warte są CryptoPunks?

O obrazkach z kolekcji CryptoPunks znowu zrobiło się głośno po tym, jak właściciel NFT #6046 nie zaakceptował oferty, którą złożył mu inwestor zainteresowany odkupieniem niewymienialnego tokena. Zaproponowana kwota wynosiła aż 9 500 000 dolarów w ETH. W przeliczeniu na PLN daje to 37 420 025 złotych.

Gdyby właściciel NFT zaakceptował ofertę, byłaby to najdroższa transakcja w historii tej serii. Oferta nie była jednak wystarczająco atrakcyjna, a jako powód odmowy właściciel NFT #6046 podał to, że jest bardzo związany z NFT i jego sprzedaż wpłynęłaby na jego tożsamość internetową.

Co sądzisz o odrzuceniu takiej oferty? Czy rzeczywiście pojedynczy obrazek może być wart 9 500 000 dolarów?

Komentarze