Będziemy mieć globalną kryptowalutę, ale nie będzie to Bitcoin. Twierdzi były dyrektor Goldman Sachs

961

Gary Cohn, były dyrektor operacyjny banku Goldman Sachs i znany amerykański bankier twierdzi, że świat w przyszłości będzie operował globalną kryptowalutą – i nie będzie to Bitcoin. Cohn uważa, że świat potrzebuje czasu na zrozumienie kryptowalut, jak i samej technologii blockchain. Twierdzi również, że społeczeństwo z czasem dojrzeje do globalnej kryptowaluty, która nie będzie oparta na kosztach wydobycia i koszcie energii elektrycznej.

Były dyrektor banku Goldman Sachs spodziewa się, że wirtualna waluta przyszłości musi być prostsza w użyciu od Bitcoina. Cohn jest zwolennikiem technologii blockchain, a do samego Bitcoina podchodzi sceptycznie. Uważa jednak, że kryptowaluty będą odgrywały znaczącą role w przyszłym świecie finansowym, jak i w życiu codziennym przeciętnego człowieka.

„Sądzę, że w pewnym momencie będziemy mieć globalną kryptowalutę , w czasie którym świat ją w pełni zrozumie. Nie będzie ona oparta na kosztach wydobycia lub koszcie energii elektrycznej i podobnych sprawach. Przede wszystkim będzie to łatwiejsza do zrozumienia kryptowaluta. Prawdopodobnie będzie za tym kryć się technologia blockchain, ale łatwiej będzie zrozumieć, jak taka kryptowaluta jest tworzona, jak się porusza i jak ludzie mogą z niej korzystać na co dzień.”

Goldman Sachs
źródło: http://www.goldmansachs.com

Goldman Sachs i krypto

W lutym 2018r, giełda kryptowalut Poloniex została sprzedana firmie Circle za 400 milionów dolarów. Spółka jest wspierana przez bank inwestycyjny Goldman Sachs, co pokazuje, jak szybko rośnie zainteresowanie sferą kryptowalut w społeczności bankowej. Poloniex jest już dostępny w ponad 100 krajach, a Circle planuje dalszy rozwój platformy w innych krajach. Zarząd i pracownicy Goldman Sachs cyklicznie poruszają temat kryptowalut oraz technologii blockchain. Z reguły są to głosy sceptycyzmu. Jak piszą na oficjalnej stronie banku, są zainteresowani wdrażaniem i rozwojem blockchainu, lecz bez uznania pełnej aprobaty dla kryptowalut.

W kwietniu 2018 r., zarząd Goldman Sachs poinformował o utworzeniu zespołu ds. kryptowalut.  Na jego czele stanął Justin Schmidt, znany amerykański inwestor. Prawdopodobnie utworzenie owego zespołu ma powiązanie z zakupem giełdy Poloniex przez firmę Circle.

Co sądzicie o globalnej kryptowalucie? Czy w niedalekiej przyszłości jakaś nowa kryptowaluta wyprze dolara amerykańskiego? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze