Bakkt zatrudnia byłego inżyniera PayPal i Google!

źródło: pixabay.com

Amerykańska platforma zasobów cyfrowych, Bakkt, poszerza swoją kadrę o kolejną ważną osobę, Mike’a Blandina, byłego inżyniera Google oraz PayPal. O zatrudnieniu Blandina poinformowano na blogu firmy. Dyrektor generalny Bakkt, Kelly Loeffler, poinformowała w oświadczeniu, że Blandina zajmie stanowisko Chief Product Officer. Oczekuje się, że ekosystem przyszłej platformy Bakkt obejmować będzie regulowane rynki przez władze federalne. Bakkt uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać pierwsze regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie.

Z jego ogromnym doświadczeniem w płatnościach cyfrowych, bezpośrednim zadaniem Blandiny będzie stymulowanie wzrostu i ekspansji ekosystemu Bakkt, aby pomóc w świadczeniu profesjonalnych usług na rynku kryptowalut. Nowy CPO znany jest najbardziej jako szef płatności w globalnym przedsiębiorstwie płatności cyfrowych PayPal. Oprócz tego, Blandina pracował w Google, gdzie pełnił funkcję dyrektora technicznego w projekcie Google Wallet. Z pomocą Blandiny i innych specjalistów, utworzony w celu zapewnienia zaufania, wydajności i handlu do zasobów cyfrowych Bakkt, dąży do opracowania możliwości, aby połączyć istniejącą infrastrukturę rynkową z technologią blockchain.

Dzięki bieżącym raportom o manipulacji na rynku kryptograficznym i obawom o bezpieczeństwo, potrzeba rozwiązań, które zespół Bakkt zamierza budować. Pokazuje to dlaczego oczekiwania regulacyjne dotyczące zasobów cyfrowych są podstawową misją Bakkt. W celu wyeliminowania zagrożeń, które zniechęciły wiele osób do interakcji z zasobami cyfrowymi, platforma chce być numerem jeden pod względem bezpieczeństwa i transparentności. Jak sami twierdzą, przejrzystość przepisów to podstawa budowania mocnego zaufania. Ostatecznie, w połączeniu z technologią blockchain, pomaga to służyć ludziom na całym świecie.

bitcoin kryptowaluty bakkt paypal google
źródło: pexels/pixabay

Platforma Bakkt – własność New York Stock Exchange

Platforma Bakkt powstała przy współpracy nowojorskiej giełdy papierów wartościowych i Microsoftu. Zespół planuje wprowadzić nowy rodzaj kontraktów na Bitcoinie. Jak sami wówczas twierdzili: „Dzięki naszemu rozwiązaniu, kupowanie i sprzedawanie Bitcoinów jest w pełni zabezpieczone lub finansowane z góry”. Bakkt uruchomi kontrakty futures na aktywa cyfrowe, które będą zawierać regulowane, fizycznie dostarczane kontrakty futures na Bitcoinie.

Jak twierdzą, osiągniecie aprobaty wśród organów regulacyjnych i zapewnienie wysokiej klasy bezpieczeństwa i przejrzystości, prowadzi do przedłużenia startu platformy. Zarząd Bakkt nadal wstrzymuje datę uruchomienia giełdy. Dyrektor generalny Bakkt zasugerowała, że wkrótce zamierzają podać więcej szczegółow, gdyż zbliża się „dzień wyścigu na rynku”. Władze Bakkt poinformowały w listopadzie, iż termin uruchomienia platformy przesunięto na z grudnia 2018 roku na 24 stycznia 2019 roku. Jednakże, datę styczniową również przełożono, lecz aktualny termin jest wielką niewiadomą.

Co sądzicie o platformie Bakkt? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze