ATH Bakkt i likwidacje longów na Bitmex | Jak będzie dzisiaj?

Kurs bitcoina spadł w przeciągu ostatnich 24 godzin o niecałe 7%. Wczoraj mieliśmy do czynienia nagłym i zdecydowanym spadkiem w rejon ok. 7400$. Jednocześnie Bakkt wolumen obrotu miesięcznymi kontraktami terminowymi na bitcoinie osiągnął nowe ATH:

https://twitter.com/BakktBot/status/1187258509601202176

Według Bakkt Volume Bot, robota Twittera śledzącego wolumeny Bakkt rynku futures Bitcoin, giełda osiągnęła rekordowy wolumen. W rzeczywistości w dniu wczorajszym od 14:02 (EST) bot zarejestrował, że rynek futures Bitcoin Bakkt odnotował 507 BTC wolumenu, mimo że sesja handlowa jeszcze się nie zakończyła.

Chociaż wielu spekulowało, co może być przyczyną spadku wyceny bitcoina, inwestorzy instytucjonalni wydawali się spieszyć z zakupem kryptowaluty po obniżonej cenie.

https://twitter.com/ecoinometrics/status/1187005815921598464

Droga Bakkt do ATH

Około dwie godziny przed wczorajszym spadkiem kursu BTC, Bakkt Volume Bot podał informację, że w tym czasie wolumen obrotu wynosił 8 BTC. Do końca dnia przewidywał 58 BTC.

Jednak spadek wyceny bitcoina błyskawicznie zwiększył apetyt inwestorów. Wolumen Bakkt przekroczył dzienną prognozę około pięć razy w ciągu mniej niż dwóch godzin. Tak więc, krótko po spadku ceny Bitcoin, Bakkt Volume Bot ogłosił, że dzienny wolumen osiągnął w tym czasie 296 BTC, prognozując szaloną liczbę 1139 BTC.

Więcej na temat wartości uzyskanych przez Bakkt możecie dowiedzieć się na ich oficjalnej stronie. Ostatni dzienny rekord Bakkt wynosił, jak już informowaliśmy, 224 BTC i został ustanowiony 9 października:

Rosnące wolumeny

Bakkt nie był osamotniony, jeżeli chodzi o zwyżki w zakresie wolumenu obrotu. Znaczny skok w górę w tej materii odnotowały również inne giełdy kryptowalutowe. Warto zaznaczyć, że podczas gdy wolumen Bakkt rósł dzięki kupującym, na innych giełdach pozycje mogły być likwidowane. Na BitMex, długie pozycje o wartości około 200 milionów dolarów zostały zlikwidowane w ciągu ostatnich sześciu godzin (dane na chwilę pisania tego tekstu):

bitmex likwidacje
źródło: datamish

Bakkt wczoraj i dziś

Dzień wczorajszy zostawmy za sobą i przyjrzyjmy się sytuacji dzisiaj. Jeszcze o 5:30 rano Bakkt Volume Bot raportował jaki oto obraz:

Co, Waszym zdaniem, może być przyczyną wczorajszych spadków? Czy Bakkt będzie bił kolejne rekordy w kwestii wolumenu? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze