Antminer S19 | Wykopie dwa razy więcej BTC niż dotychczas?

Bitmain opublikował wiadomość ujawniającą najnowsze urządzenie firmy typu ASIC – Antminer S19. To dwa razy więcej mocy od poprzedniego układu. 

Największy potentat na rynku wydobywczym walut cyfrowych na świecie, Bitmain, wypuszcza nową “maszynkę do robienia bitcoinów”.

Antminer S19 ukazał się we wstępnej specyfikacji na stronie internetowej firmy. Nie można go jednak jeszcze kupić. Cena nie została określona, tak samo jak termin dostawy produktu. Wiemy natomiast, że wysyłka poprzedniej generacji urządzeń Antminer S17+ i T17+ ruszy w kwietniu.

O Antminerach serii 17 informowaliśmy Was w kwietniu zeszłego roku:

Nowe układy będą charakteryzowały się podwojoną mocą obliczeniową w porównaniu do starszych maszyn. Bitmain opracował cztery warianty urządzeń. W wersji Antminer S19 Pro hashrate wynosi 110 bądź 105 TH/s, w nieco uboższym modelu, bez “plusa” jest to 95/90 TH/s.

Te Antminery pozwalają wyłącznie wydobywać kryptowaluty z algorytmem SHA256, czyli przede wszystkim bitcoin, bitcoin cash i bitcoin sv.

Wydajność energetyczna w obu wariantach wersji Pro wynosi 29,5 J/TH, zaś w podstawowej wersji są to 34,5 J/TH. Moc zasilania zarówno w jednym, jak i drugim przypadku to 3250 W. 

Dwa razy więcej cyfrowego złota

Urządzenia Antminer T17 z mocą sięgająca 55 TH/s mają pozwolić – wg szacunków – wykopać 1 BTC rocznie przy zastosowaniu 4 urządzeń. Najnowszy model S19 zrobi to dwa razy szybciej zakładając, że nic się nie zmieni. Wiemy jednak, że zmieni się wiele w obliczu nadchodzącego halvingu. Zegar odliczający do halvingu widnieje na stronie głównej BitHuba.

Co więcej, sieć bitcoina rozwinęła się na tyle, że jeden układ S19 odpowiada całej mocy wydobywczej sieci z 2013 roku. 

Zamawiacie AntminerS19?

Komentarze