AMC rozważa wypuszczenie własnej kryptowaluty

1 774

Już od kilku miesięcy AMC (największa sieć kin na świecie) wykazuje zainteresowanie kryptowalutami. Doszło nawet do tego, że CEO firmy rozważa wypuszczenie własnej kryptowaluty.

Według niego istnieje wiele argumentów, które przemawiają za tym, aby sieć AMC miała własną cyfrową monetę.

Rośnie zainteresowanie rynkiem kryptowalut

W sierpniu informowaliśmy, że największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC, a kilka tygodniu później ogłoszono, że firma rozszerzy płatności o Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash (więcej informacji znajdziesz w artykule: Sieć AMC jest coraz bardziej zainteresowana kryptowalutami). Wtedy okazało się, że dogecoiniarze są bardzo niezadowoleni z pominięcia meme coina, na co szybko zareagował CEO AMC Adam Aron (@CEOAdam).

Internauci domagają się Dogecoina

W zamieszczonej na Twitterze wiadomości potwierdził wcześniejsze plany firmy związane z kryptowalutami i poprosił internautów o wypełnienie krótkiej ankiety: chciałbym usłyszeć twoją opinię. Do końca 2021 roku AMC zacznie akceptować Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash przy płatnościach online. Słyszałem od wielu osób, że powinniśmy akceptować również Dogecoin. Czy twoim zdaniem AMC powinno zbadać możliwość wprowadzenia takiego rozwiązania?

„I sincerely want to hear your opinion, via this Twitter Poll.

By year-end 2021, AMC will take

Bitcoin, Etherum, Litecoin and Bitcoin Cash for online payments.

I hear from many on my Twitter feed we should accept Dogecoin too.

Do you think AMC should explore accepting Dogecoin?”.

Jak można było się domyślić, ponad 68% ankietowanych zagłosowało w tym przypadku na Tak, zdecydowanie to zróbcie.

Adam Aron mówi o własnej kryptowalucie AMC

Firma zyskała w ostatnim czasie dużą popularność wśród entuzjastów kryptowalut i wydaje się, że CEO Adam Aron chce to wykorzystać. W ostatnim wywiadzie zasugerował możliwość wprowadzenia przez AMC własnej kryptowaluty. Co ciekawe pomimo wdrażania płatności kryptowalutowych i planowania własnej monety szef AMC podkreślił, że firma pracuje obecnie również nad wieloma innymi pomysłami.

Co sądzisz o planach stworzenia kryptowaluty sieci kin? Czy taka cyfrowa moneta rzeczywiście jest potrzebna?

Komentarze