Sieć AMC jest coraz bardziej zainteresowana kryptowalutami

Popularna sieć kin AMC zapowiedziała niedawno, że zacznie przyjmować płatności w BTC. Teraz natomiast nie tylko potwierdzono wcześniejszą informację, ale dodatkowo poinformowano o rozszerzeniu planów o Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Tym samym najpóźniej w przyszłym roku będzie można zapłacić popularnymi kryptowalutami za bilety do kin należących do AMC.

AMC zacznie akceptować płatności w kryptowalutach

Już w sierpniu sieć AMC Entertainment zapowiedziała swoje plany związane z kryptowalutami. Początkowo chodziło wyłącznie o Bitcoina, którym klienci będą mogli płacić już za kilka – kilkanaście miesięcy (więcej informacji znajdziesz w artykule: największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC).

CEO AMC Adam Aron zamieścił dzisiaj na Twitterze (@CEOAdam) wpis skierowany do wszystkich entuzjastów kryptowalut. Przypominał w nim o planach związanych z przyjmowaniem płatności w BTC za bilety kupowane online, a przy okazji zdradził, że spodziewa się podobnych rozwiązań dla Ethereum, Litecoin oraz Bitcoin Cash.

„Cryptocurrency enthusiasts: you likely know @AMCTheatres has announced we will accept Bitcoin for online ticket and concession payments by year-end 2021. I can confirm today that when we do so, we also expect that we similarly will accept Ethereum, Litecoin and Bitcoin Cash”.

Wiadomość została opublikowana kilka godzin temu i zdobyła już prawie 13 000 polubień, a ponad 3200 osób podało ją dalej.

Prace nad stworzeniem rozwiązań niezbędnych przy akceptowaniu kryptowalut

Firma wciąż kontynuuje prace nad rozwiązaniami, które są niezbędne, aby tego typu płatności mogły być sprawnie realizowane. Chociaż zdecydowana większość zwolenników kryptowalut wyraziła zadowolenie z tej zapowiedzi, wybór kryptowalut (BTC, ETH, LTC i BCH) nie przypadł do gustu… zwolennikom Dogecoin (DOGE). Uważają oni, że pominięcie tej kryptowaluty jest dużym niedopatrzeniem.

Jeżeli uda się zrealizować plany wprowadzenia kryptowalutowych płatności przez sieć AMC, będzie to kolejny argument za tym, że rok 2021 zapisze się w historii jako jeden z najważniejszych w całej historii kryptowalut (chodzi przede wszystkim o wprowadzenie BTC w Salwadorze, zakup Bitcoinów przez Teslę i wiele innych rzeczy). Wydaje się, że do kompletu brakuje jedynie kolejnego ATH.

Komentarze