Kryptowalutowy rajd | Obiad w Nowym Jorku za najlepsze wyjaśnienie ostatnich wzrostów

Niebywałe wzrosty na rynku walut cyfrowych w ostatnich dniach wzbudziły ogromną trwogę (FOMO) wśród inwestorów kryptowalut z całego świata. Jak do tego doszło? 

Michael Novogratz, kryptowalutowy multimilioner, miliarder, założyciel funduszu Galaxy Digital nie wie, co się właśnie stało na rynku kryptowalut. Opublikował o tym wpis na Twitterze, tym samym wywołując lawinę dyskusji i komentarzy – co było przyczyną tegoż kryptowalutowego rajdu? 

Nie jestem pewny, dlaczego altcoiny tak wystrzeliły. Na szczęście dla zarobionych. Ale nie rozumiem, co się zmieniło. Może to nowy rok, nowy kapitał, nowa nadzieja. Obiad w Nowym Jorku dla tego, kto najlepiej to wyjaśni.

Mike nie wie i my też nie wiemy, co było przyczyną owego „rajdu”. Jednakże pojawiło się wiele opinii, które mogą nieco tłumaczyć zaistniałą sytuację. Przyjrzyjmy się im. 

Blisko 60 miliardów dolarów dotarło na rynek kryptowalut w okresie 3-16 stycznia 2020. 

Saifedean Ammous, autor książki The Bitcoin Standard twierdzi, iż to wszystko wydarzyło się za sprawą płynności i tzw. efektu rozproszenia, dyssypacji. Według Ammousa, altcoiny nie mają żadnej płynności i gdy tylko bitcoin idzie w górę, to one jawią się inwestorom jako naturalny kierunek dywersyfikacji. Innymi słowy: rośnie płynność, rosną liczby. 

Część społeczności szuka rozwiązania tej zagadki w analizie technicznej, okresach akumulacji i nadchodzących trendach. 

Luke Martin, wieloletni analityk i trader rynku kryptowalut stawia z kolei na stałe, niezmieniające się przyczyny wzrostu altcoinów. Mówi on: zwiększony optymizm, owczy pęd, skłonność do ryzyka zwłaszcza na rynku kryptowalut i FOMO. 

Z naszej strony możemy powiedzieć, że ostatnie wzrosty zbiegły się z wprowadzeniem opcji na kontrakty bitcoin futures. Co prawda, ich wartość była niewielka, ale jakiś wpływ na rynek być może miała. 

Gdybym zapytał, co było przyczyną ostatnich wzrostów na rynku kryptowalut, co odpowiecie? Kto zarobił a kto stracił?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx