Akumulacja BTC odbywa się teraz na rekordowych 800 000 adresach

Akumulacja BTC odbywa się teraz na rekordowych 800 000 adresach pomimo tego, że wieloryby sprzedają

Ktoś gromadził BTC podczas niedźwiedziego rynku Bitcoina w 2022 roku, a trend jak dotąd nie wykazuje oznak odwrócenia. Akumulacja BTC zbliża się do nowego kamienia milowego podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ trwa redystrybucja podaży BTC.

Dane z firmy analitycznej Glassnode pokazują, że całkowite saldo tak zwanych „adresów akumulacyjnych” BTC, zbliża się do najwyższych poziomów w historii.

Przeczytaj także : Co to są tokeny refleksyjne i jak działają?

Adresy „tylko HODL” na BTC zbliżają się do liczby 1 miliona

Pomimo niedźwiedziego rynku Bitcoina w 2022 roku niektóre podmioty nie mają wątpliwości co do swojej strategii inwestycyjnej BTC. Kupują, skupują i akumulują pomimo szalonych wyprzedaży, które traktują jako okazje.

Według Glassnode adresy, które akumulują Bitcoiny są liczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a saldo BTC, które zawierają, jest niemal rekordowe.

„Adresy akumulacyjne są zdefiniowane jako adresy, które mają co najmniej 2 przychodzące przelewy większe od „kurzu” i nigdy nie wydały środków”, wyjaśnia firma w opisie.

Glassnode dodaje, że portfele wymiany i te należące do górników są wyłączone z zestawienia, podobnie jak adresy aktywne ponad siedem lat temu, ponieważ zawarte w nich środki mogą zostać utracone – trwale odcięte od obiegu.

Adresy akumulacyjne zawierały łącznie 3 099 828 BTC na dzień 25 grudnia.

Liczba ta coraz bardziej zbliża się do rekordowego poziomu 3 403 280 BTC odnotowanego w sierpniu 2015 r. Od Bożego Narodzenia 2021 r. saldo na adresach akumulacji wzrosło o około 18%.

Na dzień 25 grudnia 2022 istniało łącznie 793 591 kwalifikujących się adresów akumulacyjnych.

To nie jest „zwyczajna” wyprzedaż wielorybów

Tymczasem oddzielna analiza z platformy analitycznej CryptoQuant dowodzi, że pomimo tego, że więksi hodlerzy zmniejszają swoją ekspozycję na BTC, ogólny długoterminowy trend pozostaje zwyżkowy.

„Więksi posiadacze (wieloryby) sprzedający mniejszym posiadaczom (detaliści) naprawdę chcą, abyś TY się upewnił, czy wierzysz w długoterminową tezę o Bitcoinie. Bitcoin staje się bardziej rozpowszechniony w sieci. Jest w rękach większej liczby inwestorów niż w rękach kilku wielorybów. I to jest tylko dobra rzecz” – napisał współpracownik Maartunn w części posta na blogu 21 grudnia.

„W niższych ramach czasowych istnieje nadal bieżące ryzyko. Ale z szerszej perspektywy jestem bardzo przekonany, że jest to zdrowe dla całej sieci Bitcoina”.

Załączone wykresy pokazały zmiany wartości niewydanych transakcji (UTXO), przy czym transakcje o wartości od 0,1 do 1 BTC znacznie wzrosły w IV kwartale.

Jak donosi Cointelegraph, wzrost liczby mniejszych portfeli BTC nastąpił w wyniku implozji FTX, gdy użytkownicy spieszyli się, aby usunąć swoje kryptowaluty z giełd powierniczych.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze