Tysiące ludzi traci pracę – bessa krypto ma coraz więcej ofiar !

1 409

Bessa krypto ma coraz więcej ofiar

Bessa to termin używany w odniesieniu do spadku cen na rynkach. W odróżnieniu od hossy, która oznacza wzrost cen, bessa jest określana jako trend spadkowy. Może być ona spowodowana wieloma różnymi czynnikami, takimi jak zmiany w prawie i regulacjach, brak zaufania do danego aktywa lub po prostu spadkiem popytu. Okresy bessy charakteryzują się dużą redukcją pracowników w firmach działających w danej branży. W takich okresach tysiące ludzi traci pracę. Często to wynika z ratowania się firm przed zachwianiem płynności i w efekcie bankructwem lub po prostu z powodu braku zadań dla tylu pracowników.

Tysiące ludzi traci pracę

Firma CoinDesk sporządził listę zwolnień pracowniczych od 4 kwietnia 2022 do 5 stycznia tego roku. Według obliczeń pracę straciło około 26 864 osoby powiązane z branżą kryptograficzną. Lista została stworzona na podstawie doniesień i medialnych informacji prasowych. Dane są podane w przybliżeniu i często brakuję liczby pracowników lub jakim procentem firmy dane zwolnienie jest względem wszystkich pracowników. Na liście znajdują się też podmioty mało związane z branżą i trochę na wyrost. Tabela poniżej przedstawia: liczbę zwolnień w danej firmie, jaki jest to procent wszystkich pracowników, datę oraz jakiego podmiotu dotyczy zwolnienie.

tysiące ludzi traci pracę - lista zwolnień w branży krypto
Lista zwolnień pracowników powiązanych z rynkiem kryptowalut

Wyniki rynku pracy USA

Dzisiaj o 14:30 czasu polskiego, USA raportowało wyniki za grudzień dotyczące bezrobocia. Z rynku pracy Stanów Zjednoczonych znowu płyną dobre dane. Mimo oczekiwań wzrostu stopy bezrobocia w ostatnim miesiącu roku z 3,6% w listopadzie do 3,7%, grudzień pokazał wynik na poziomie 3.5%. Kondycja rynku pracy jest bardzo ważna względem podejmowanych decyzji Rezerwy Federalnej (FED), a już 1 lutego 2023 roku mamy zebranie FOMC, na którym padną decyzje w sprawie stóp procentowych. Wynika z tego, że gospodarka Stanów Zjednoczonych nie jest w takiej złej kondycji, co może być powodem jastrzębiego podejścia FED do następnych podwyżek. W grudniu zatrudnienie w sektorach pozarolniczych wzrosło do 223 000 etatów względem oczekiwanych 200 000.  

Komentarze