Roubini o Bitcoinie: „Biden rozprawi się z tym przestępczym szambem”

17 877

W swoim najnowszym tweecie, Nouriel „Dr. Doom” Roubini ponownie zwiastuje śmierć kryptowalutom. Tymczasem XRP odskuje 35%, a Bitcoin ociera się o nowy rekord ceny.

Bitcoinowy krytyk uważa, że ​​Joe Biden pójdzie znacznie dalej niż Donald Trump, jeżeli chodzi o kwestie związane z kryptowalutami. W toku wczorajszej dyskusji na Twitterze, Roubini nazwał sektor kryptowalut „szambem”.

Roubini do prawnika popierającego Bitcoin: „Masz urojenia”

Roubini odpowiadał Jake’owi Chervinsky’emu, prawnikowi badającemu skutki niedawnych doniesień, jakoby amerykańscy prawodawcy zażądali, aby płatności oparte na stablecoinach wdrożyły w łańcuchu procesy AML / KYC.

Czervinsky argumentował, że pomysł ten ma obecnie „dokładnie zero szans”, aby stać się wykonalnym prawem. Reprezentował raczej „osobiste poglądy” Stevena Mnuchina, sekretarza skarbu pod rządami Trumpa, którego wkrótce zastąpiła wybranka Bidena, Janet Yellen.

Masz urojenia” – odparł wyraźnie zirytowany Roubini.

„Zespół Bidena, poczynając od Yellen, która była moim szefem w CEA, rozprawi się z oszustwami podatkowymi i oszustami AML-KYC-TFC w kryptowalutowo – shitcoinowym szambie znacznie bardziej niż Mnuchin. […]”.

Bitcoin i altcoiny nie chcą umrzeć

Sceptycy kryptowalut zostali w tym tygodniu zaskoczeni wiadomością, że amerykański regulator, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zdecydował się wnieść pozew przeciwko sieci płatności blockchain Ripple.

Co ciekawe, wydarzenia wokół Ripple nie zrobiły na bitcoinie zbytniego wrażenia. Bardzo prawdopodobne, że niektórzy ludzie pozostają jednak zaniepokojeni możliwością wpływu zakazów rządowych na sukces Bitcoina.

Zwolennicy BTC twierdzą, że najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia popytu na w pełni zdecentralizowane aktywa jest ponowne wprowadzenie przez rządy wolnego rynku na solidnym standardzie monetarnym, takim jak złoto. To jednak mało prawdopodobne.

„Bitcoina nie da się łatwo zbanować”podsumował w zeszłym roku Saifedean Ammous, autor „The Bitcoin Standard”:

Odwrócona szklana kula

Historia pokazuje, że podobne wypowiedzi Roubiniego zbiegały się z występowaniem lokalnych dołków na bitcoinie. Tym samym można powiedzieć, że Dr Doom stawał się dobrym omenem dla tych, którzy rozważali wówczas wejście w rynek.

Na koniec wyciągamy przysłowiowego „trupa z szafy”:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze