Gdyby wszystkie firmy z indeksu S&P 500 przeznaczyły 1% swojej gotówki na bitcoin…

5 435

O ile mógłby wzrosnąć kurs BTC, gdyby wszystkie firmy z indeksu S&P 500 przeznaczyły na jego zakup 1% swojej gotówki?

Cena króla kryptowalut wzrosła, w ciągu ostatnich 12 miesięcy, o prawie 300%. Od 20 000 USD w grudniu 2017 roku licząc, przekroczyła na koniec ubiegłego roku dotychczasowe maksimum, po czym gwałtownie wzrosła do ponad 40 000 USD. W połowie stycznia spadła – w miarę jak banki centralne na całym świecie zwiększają obroty swoich maszynek do drukowania pieniędzy.

„Uważam, że nie ma lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż bitcoin”

Cathie Wood, dyrektor generalna Ark Investment Management, jednego z większych inwestorów Tesli uznała, że więcej firm doda niebawem bitcoiny do swoich bilansów:

„Myślę, że niedługo usłyszymy o większej liczbie firm umieszczających to zabezpieczenie w swoim bilansie … szczególnie o firmach technologicznych, które rozumieją technologię i czują się z nią dobrze”powiedziała niedawno Wood w wywiadzie opublikowanym w Yahoo Finance. „Uważam, że nie ma lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż bitcoin” – dodała.

Obawa o przyszłość dolara

W maju ubiegłego roku miliarder zarządzający funduszami hedgingowymi Paul Tudor Jones nazwał kryptowalutę „najszybszym koniem” w wyścigu do pokonania inflacji. Wywołał tym falę instytucjonalnego zainteresowania BTC. Inwestorzy obawiali się, że bezprecedensowe środki stymulacyjne rządu i Rezerwy Federalnej mogą osłabić dolara.

W sierpniu zeszłego roku, firma MicroStrategy, notowana na giełdzie Nasdaq, zaczęła kupować bitcoiny – i od tamtego czasu nie przestała.

Firma płatnicza Square, na czele której stoi szef Twittera Jack Dorsey, kupiła w październiku BTC warte 50 milionów dolarów.

potencjał wzrostów BTC w przypadku zastąpienia gotówki bitcoinem w kontekście spółek S&P 500; źródło: Ark Invest

Po komentarzach Wood, Ark Invest opublikowało swój roczny raport, w którym stwierdzono, że „gdyby wszystkie firmy z indeksu S&P 500 przeznaczyły 1% swojej gotówki na bitcoin, jego cena mogłaby wzrosnąć o około 40 000 USD”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze