MicroStrategy po raz kolejny inwestuje w bitcoina | Ile tym razem?

MicroStrategy po raz kolejny inwestuje w bitcoina. Tym razem 650 milionów USD.

Zdaje się, że firma Michaela Saylora skorzystała z niedawnego spadku ceny kryptowaluty. Zdecydowała się na zakup BTC o wartości milionów dolarów, aby zwiększyć swoje i tak już pokaźne saldo.

MicroStrategy kupiła prawie 30 BTC (dokładnie 29 646 BTC) za około 650 milionów dolarów. Gigant business intelligence stał się tym samym piątym, co do wielkości, hodlerem BTC.

Śledząc spadek cen, dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor opublikował na Twitterze wiadomość. Poinformował, że firma nabyła BTC po średniej cenie mniejszej niż 16 000 USD za monetę od czasu, kiedy w ogóle zaczęła kupować.

MicroStrategy HODLuje więcej BTC niż rząd USA

Podobno rząd Stanów Zjednoczonych jest w posiadaniu 69 420 BTC. Wraz z nowym zakupem, MicroStrategy, plasuje się już tylko jedno miejsce przed rządem USA. To aktualnie piąty, co do wielkości zasobów, znany indywidualny hodler bitcoinów. Nie sposób nie zaznaczyć, że dodatkowo zwiększa to wpływ, jaki instytucja może teraz mieć na rynek.

Pierwsze zakupy MicroStrategy miały miejsce w sierpniu, udziałem 21 000 BTC, co w tamtym czasie odpowiadało kwocie 250 mln USD. Był to zakup mający na celu zabezpieczenie się przed inflacją dolara. Przyczynił się on do tego, że Bitcoin zaczął być bardziej postrzegany jako zabezpieczenie przed wszelkimi problemami ekonomicznymi.

Na początku tego miesiąca MicroStrategy ogłosiło plany zakupu większej ilości bitcoinów. Sprzedali 400 milionów USD w papierach dłużnych, aby zebrać pieniądze na kupno kryptowalutę. Firma zarobiła w ten sposób o 150 milionów USD więcej niż zamierzała. Postanowiła przeznaczyć całą tę kwotę na zwiększenie swojego portfela o koleną porcję cyfrowych monet.

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/kryptowaluty/microstrategy-przeznaczy-kolejne-wplywy-na-zakup-btc/
  • https://bithub.pl/opinie/microstrategy-kupuje-kolejne-2574-btc/
  • https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/michael-saylor-dlaczego-kupilismy-21-000-bitcoinow/
  • https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/najwieksza-na-swiecie-firma-bi-kupila-21-000-btc-za-250-mln-usd/

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze