CEO Binance: kupujcie BTC teraz!

21 911

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, w pięknym stylu mówi społeczności krypto, że kupowanie BTC i innych aktywów kryptowalutowych teraz po niskich cenach, może być dobrą decyzją. Szczególnie w przypadku, kiedy większość entuzjastów kryptowalut, którzy zainwestowali na górce jest pogrążona w rozpaczy.

Maksymalna chciwość dzieje się na górze. Maksimum strachu dzieje się na dole

Zhao napisał dzisiaj na Twitterze, przypominając społeczności, że maksymalna chciwość ma miejsce na górze, gdy ceny są wyższe, a ostateczny strach pojawia się na dole, kiedy większość ludzi panikuje, sprzedając. Prezes wyjaśnił jednak, że jego słowa nie były poradami finansowymi, ale komentarzami opartymi na faktach historycznych.

Kyledoops: to dobry czas na gromadzenie BTC

W zeszłym miesiącu analityk wykresów kryptowalut, Kyledoops, zebrał dane historyczne i zapewnił, że gromadzenie BTC po obecnych cenach dyskontowych zapewniłoby inwestorom maksymalne możliwości, biorąc pod uwagę, że następny halving Bitcoina jest oddalony o około 1,5 roku.

„Wątek o tym, dlaczego ja (słynny niedźwiedź) uważam, że zbliżamy się do maksymalnej okazji i jak planuję kupować na/blisko dna, a wszystko to przy jednoczesnym ćwiczeniu solidnego zarządzania ryzykiem.” – napisał Kyledoops na swoim profilu.

Czekanie na BTC za 10 000$ to bezsens

We wcześniejszym tweecie, kryptowalutowy influencer, Ben Armstrong, argumentował, że czekanie, aż BTC dotknie 10 000 $ przed zainwestowaniem, byłoby dość lekkomyślne. Zauważył, że nie czerpanie zysków na szczycie i nie gromadzenie kryptowalut na dole to dwie rzeczy, których ludzie żałują.

Warto zauważyć, że według danych z witryny śledzącej rynek, CoinMarketCap, globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut straciła prawie 22 miliardy dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin. Obecnie BTC handluje w przedziale cenowym około 16 000 USD po krótkim osiągnięciu 18 000 USD w ciągu ostatnich 48 godzin.

Inwestorzy na straconej pozycji

Według platformy analizy rynku, Santiment, pięcioletni inwestorzy BTC są teraz na straconej pozycji. Santiment podzielił się wykresem ze społecznością kryptograficzną, głosząc, że ludzie, którzy trzymali Bitcoin przez ostatnie pięć lat, są teraz pod wodą, ze średnią stratą 34%.

Komentarze