Adam Back | Bitcoin osiągnie 300 000 USD w ciągu pięciu lat

1 930

Adam Back z Blockstream twierdzi, że nieograniczony dodruk pieniędzy ostatecznie popchnie inwestorów detalicznych w kierunku bitcoina i podniesie jego wycenę do 300 000 USD w ciągu pięciu lat.

W wywiadzie dla Bloomberga – w którym po raz kolejny zaprzeczył, że jest twórcą Bitcoina, Satoshi Nakamoto – Back nakreślił swój koncept myślowy związany za niebotyczną prognozą cenową.

Cyberpunk dodał, że BTC może nie potrzebować długo oczekiwanego zalewu pieniędzy instytucjonalnych, aby pchnąć kryptowalutę w nowy bull-run.

„[BTC] może nie wymagać dodatkowej adopcji ze strony instytucji, ponieważ obecne otoczenie powoduje, że coraz więcej osób myśli o zabezpieczeniu (hedge – przyp. red.). [Bitcoin] zachowuje wartość, gdy na świecie drukuje się dużo pieniędzy”.

Prawdziwy HODLer

Back HODL-uje BTC, które wydobywa, w oczekiwaniu na wzrost cen. We wspomnianym wywiadzie dla Bloomberga przytoczył szereg trendów, które jego zdaniem działają na korzyść Bitcoina. Obejmują one więcej osób pracujących w trybie home office, a także przewartościowane obligacje i inwestycje w nieruchomości, które utrudniają uzyskanie przyzwoitego zwrotu z większości inwestycji:

„To powoduje, że ludzie zaczynają myśleć o wartości pieniądza i szukają sposobów na jej zachowanie”.

Back wyraził aprobatę dla instytucjonalnego funduszu inwestycyjnego Grayscale Investments, który kupuje aktualnie dużo BTC. Powiedział, że ubiegłotygodniowa sprawa z Goldman Sachs pokazała, że wielu dużych graczy nie rozumie zmiany paradygmatu:

„Wykazało to pewne nieporozumienia dotyczące rzadkości i tego, co jest przydatne w Bitcoinie” – powiedział Back.

„Masz takiego dużego, wyrafinowanego gracza na rynku, który nie rozumie wartości. Dla mnie oznacza to, że na rynku wciąż jest dużo miejsca na aprecjację cen oraz adopcję kryptowaluty”.

Czy Adam Back to Satoshi Nakamoto?

W maju na YouTube pojawił się film, w którym stwierdzono, że Adam Back jest twórcą Bitcoina. Jakkolwiek, będąc jednym z pierwszych cyberpunków, pozostaje w kręgu bardzo prawdopodobnych kandydatów to tego miana, ale…

„Nie, nie jestem nim”, odpowiedział na przedstawione w filmie „rewelacje”. Dodał jednak, że tożsamość Satoshi nie powinna zostać ujawniona, ponieważ Bitcoin jest podobny do cyfrowego złota i „nie chcielibyśmy, aby złoto miało jakiegoś założyciela”:

„Aby Bitcoin mógł zachować wizerunek podobny do towaru, uważam, że to bardzo dobrze, że Satoshi pozostaje poza zasięgiem opinii publicznej”.

Inflacja i bitcoin za 300 000 USD

Jeszcze w styczniu tego roku Back odpowiedział na doniesienia, które ujawniły wczesną aktywność Hala Finneya. Stwierdził on, że ​​bitcoin może pewnego dnia być wart 10 milionów dolarów. Back powiedział, że jest całkiem możliwe, że wysoka inflacja może sprawić, że 1 USD będzie wart 10 centów w ciągu mniej więcej dekady. Co, według niego, miałoby to oznaczać? „10 mln USD / BTC to 1 mln USD / BTC w dzisiejszych pieniądzach”:

„A Bitcoin o wartości 100 000 USD nie wydaje się zbyt odległy, biorąc pod uwagę fakt, że już kilkakrotnie przekroczyliśmy próg 10 000 USD. Jeszcze kilka lat temu kilka osób spodziewało się nawet 1 000 USD, a myślenie o 10 000 USD wydawało się szalone”.

Komentarze