Czy to video ujawnia tożsamość Satoshi Nakamoto?

4 839

Adam Back odrzuca plotki, że może być prawdziwym twórcą Bitcoina. Twierdzi też, że nie jest osobą, która napisała manifest „króla kryptowalut”.

Adam Back jest znany jako jedna z osób, które korespondowały z tajemniczym Satoshi Nakamoto za pośrednictwem poczty e-mail we wczesnym okresie istnienia Bitcoina. Aktualnie piastuje stanowisko dyrektora generalnego Blockstream. Jednak niektórzy członkowie społeczności kryptowalut uważają, że Back to prawdziwy Satoshi Nakamoto.

Opublikowany dziś na Redditcie film ma być dowodem na tę teorię. W swoim ostatnim tweecie Adam Back odpowiedział na te rewelacje oficjalnie stwierdzając, że nie jest twórcą Bitcoina.

Zobacz film:

„Nie jestem Satoshim”

Back zaprzecza twierdzeniu, że jest Satoshim, chociaż przyznaje, że rzeczywiście istnieją między nimi pewne podobieństwa, które mogą wprowadzać w błąd miłośników poszukiwania anonimowego twórcy pierwszej kryptowaluty. Wiele faktów jest wg Backa mocno naciąganych, a przedstawione powiązania i tajemnicze „zbiegi okoliczności” mocno nieprawdopodobne:

W filmie przedstawiony jest fragment wywiadu, podczas którego Adam Back stwierdza, że lepiej byłoby Satoshiemu zachować anonimowość. Mogłoby to, jego zdaniem, doprowadzić do pewnych problemów w społeczności Bitcoina…

W trakcie przygotowywania niniejszej publikacji, post z Reddita zdążył już zostać usunięty.

Co myślicie na ten temat?

Komentarze