Tego jeszcze nie było – pierwsze prognozy dla złota na poziomie 5000 USD

First Republic Bank upada -„katastrofa finansowa” wyśle wzniesie złoto powyżej 5 000 USD – Michael Lee

Według osób zaznajomionych ze sprawą, First Republic Bank, który odnotował 40-procentowy spadek depozytów klientów w pierwszym kwartale i 96-procentowy spadek ceny akcji od początku roku, zostanie objęty zarządem komisarycznym FDIC już podczas weekendu.

To koniec First Republic Bank

Michael Lee, założyciel Michael Lee Strategy i były wiceprezes Morgan Stanley, powiedział:

„Nie rozumiem, jak First Republic Bank mógłby się otworzyć w poniedziałek rano jako First Republic Bank”.

W rozmowie z Michelle Makori, Lead Anchor i redaktorem naczelnym Kitco News, Lee stwierdził, że Stany Zjednoczone nie doświadczyły jeszcze takiego kryzysu bankowego, który rozpoczął się w marcu upadkiem aż trzech banków: Silvergate, Silicon Valley Bank i Signature Bank.

„Zobaczymy upadłych wiele małych banków oszczędnościowych w całym kraju” – prognozował.

„Moglibyśmy zmniejszyć liczbę banków [w całych Stanach Zjednoczonych] o połowę, tylko dzięki konsolidacji… to załamanie akcji kredytowej, które zobaczysz w całym kraju, spowolni gospodarkę. To właśnie pozwoli zapanować nad inflacją”.

Złoto odpowiedzią na kryzys

Gdy gospodarka słabnie i zaczyna się „katastrofa finansowa”, Lee uważa, że złoto osiągnie wyższe ceny i potencjalnie zmierzy się z poziomem nawet 5000 USD za uncję. Wszystko dlatego, że zaczyna odgrywać rolę zabezpieczenia przed kryzysem.

„Wierzę, że stanie się coś złego” – wyjaśnił.

„W tym momencie, jeśli dojdzie do znaczącego wybicia w złocie, będziemy mieli dwa cykle i pół razy wyższe od poprzedniego szczytu… więc myślę, że 2000 USD zbliży nas do 5000 USD”.

Aby dowiedzieć się, jaki krytyczny poziom złota Lee uważa, że złoto powinno osiągnąć przed wybiciem do 5 000 USD, obejrzyj powyższy film.

Przeczytaj także: Bank Światowy o perspektywach srebra, złota i platyny

Fed nie zmieni polityki

Lee stwierdził, że pomimo słabych danych ekonomicznych, w tym niższych niż oczekiwano danych dotyczących PKB, Rezerwa Federalna nie zmieni ani nie wstrzyma cyklu zacieśniania polityki pieniężnej.

„Myślę, że on [przewodniczący Fed Powell] podniesie stopy co najmniej jeszcze raz… ” – przewidział.

„Nie będzie natychmiastowego zwrotu”.

Lee powiedział, że Rezerwa Federalna musi odzyskać „wiarygodność”, którą utraciła w ciągu „ostatniej dekady”. W szczególności w ciągu ostatnich trzech lat, biorąc pod uwagę „wielkość ekspansji bilansu” oraz sposób, w jaki Fed „pozwolił, by inflacja wydostała się na zewnątrz”. kontroli”.

Inflacja zasadnicza w USA osiągnęła najwyższy poziom 9,1 procent w czerwcu 2022 roku. Przyczyną były powszechnie krytykowane zakupy aktywów przez Fed i drastyczne obniżki stóp procentowych w związku z blokadami związanymi z COVID-19.

„Misją życiową Powella jest opanowanie tego, obniżenie inflacji… do 2 procent” – potwierdził Lee.

Nadchodząca recesja

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 475 punktów bazowych w ciągu ostatniego roku, próbując opanować inflację. Analitycy sugerowali, że wywołałoby to recesję, ponieważ popyt spada.

„Każdy, kto śledził historię cykli podwyżek stóp Fed, wie, że recesja jest niemal pewna” – powiedział Lee.

„Fed nie może stworzyć więcej towarów ani usług. Jednak to, co mogą zrobić, to zmiażdżyć popyt poprzez zaostrzenie warunków monetarnych i właśnie to zamierzają zrobić”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze