Założyciel Ethereum chwali Muska pod niebiosa. „Odwzorowuje wartość krypto”

Ethereum, jedna z największych kryptowalut, po raz kolejny znalazła się w centrum uwagi mediów. Tym razem za sprawą współzałożyciela, Vitalika Buterina. W swoim niedawnym wpisie na osobistej stronie internetowej przedstawił analizę narzędzia „Community Notes” od firmy X, wcześniej znanej jako Twitter. Jego zdaniem mechanizm ten jest najbliższym odwzorowaniem „wartości kryptowalut” w głównym nurcie mediów społecznościowych.

Community notes „zbliżone do ideału”

Buterin podkreślił, że algorytm narzędzia „Community Notes” opiera się w całości na otwartym źródle, co czyni go bardzo zbliżonym do ideału wiarygodnej neutralności. Chociaż system nie jest doskonały, to zdaniem założyciela Ethereum jest on zaskakująco przydatny, nawet w sytuacjach kontrowersyjnych. Narzędzie to umożliwia użytkownikom ocenianie tweetów pod względem ich użyteczności oraz dodawanie do nich dodatkowego kontekstu.

Analizując szczegółowo algorytm „Community Notes”, Buterin zauważył, że nie bazuje on jedynie na prostym średnim wyniku głosów użytkowników. Narzędzie to potrafi także wykrywać podziały polityczne oraz dostarczać dodatkowy kontekst dla potencjalnie mylących zdjęć czy dezinformacji na temat COVID-19.

W kontekście wartości kryptowalutowych Buterin stwierdził:

„Estetyka krypto jest konieczna, aby odróżnić protokoły, które nie budzą zaufania od tych, które wydają się działać dobrze. W rzeczywistości wymagają zaufania do kilku scentralizowanych podmiotów.”

Zobacz także: W tym kraju Bitcoin jest jak wybawienie. 1 BTC kosztuje 10 milionów!

Musk zadowolony z analizy założyciela Ethereum

Posunął się daleko, sugerując, że Musk mógł nakazać usunięcie niektórych notatek społeczności, które były niekorzystne dla jego interesów. Mimo tych spekulacji, CEO X określił analizę Buterina jako „świetną”.

Musk, który przed przejęciem Twittera w październiku 2022 r. określał siebie jako „absolutystę wolności słowa”, mógł być odpowiedzialny za dodanie pięciosekundowego opóźnienia w linkach do organizacji informacyjnych, w tym The New York Times i Facebooka – według Raport Washington Post.

Analiza założyciela Ethereum pojawiła się, gdy Musk był zaangażowany w internetową sprzeczkę z dyrektorem generalnym Meta, Markiem Zuckerbergiem. Dwóch miliarderów starcie w mieszanych sztukach walki w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze