Ekspert przewiduje: to musi się stać, żeby była zgoda na Bitcoin ETF

Były wysoko postawiony urzędnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w USA, John Reed Stark, uważa, że przyszłe wydarzenia wokół wyborów prezydenckich mogą przyczynić się do zatwierdzenia ETF opartego na kryptowalucie Bitcoin. O co konkretnie mu chodzi i dlaczego jest to aż tak istotne?

Republikanin prezydentem? Bitcoin miałby jak w raju

Stark, założyciel Biura ds. Egzekwowania Prawa Internetowego przy SEC, twierdzi, że kryptowaluty stały się ważnym tematem dla obu głównych partii politycznych w Stanach Zjednoczonych. Zaznacza jednak, że Republikanie wydają się być im bardziej przychylni niż Demokraci.

Według niego, jeśli w wyborach prezydenckich w 2024 roku zwycięży kandydat Republikanów, istnieje duże prawdopodobieństwo zatwierdzenia przez SEC funduszu ETF opartego na Bitcoinie.

Stark przewiduje, że w takim przypadku SEC znacząco zredukuje działania dotyczące egzekwowania przepisów dotyczących kryptowalut. Skupiając się głównie na oszustwach, zamiast koncentrować się na naruszeniach czysto rejestracyjnych, takich jak brak rejestracji platformy handlu kryptowalutami jako giełdy czy brokera.

Ponadto będzie bardziej otwarta na akceptację ETF opartego na Bitcoinie oraz podejmie inne pro-krypto decyzje regulacyjne.

Stark wskazuje, że w przypadku wyboru Republikanina na prezydenta, skład członków SEC podzieliłby się równo między dwie główne partie. Dodaje, że entuzjastka kryptowalut, komisarz SEC, Hester Peirce, mogłaby zostać pełniącą obowiązki przewodniczącej Komisji.

Gdyby doszło do wyboru Republikanina, obecny przewodniczący SEC prawdopodobnie zrezygnowałby ze stanowiska. Z kolei nowy zostałby potwierdzony dopiero kilka miesięcy po inauguracji. W takim scenariuszu najstarsza Republikanka w SEC, znana jako „crypto-mom”, Hester Peirce, mogłaby zająć miejsce Genslera.

Może Cię zainteresować: W tym kraju Bitcoin jest jak wybawienie. 1 BTC kosztuje 10 milionów!

Kryptowaluty powalczą o miejsce w szeregu

Przyszłość kryptowalut w USA wciąż pozostaje niepewna. Wydaje się, że zbliżające się wybory prezydenckie mogą mieć kluczowe znaczenie dla kierunku, w którym potencjalnie się ona rozwinie.

W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie Amerykanów kryptowalutami. Z raportów wynika, że coraz więcej młodych inwestorów widzi w Bitcoinie i innych krypto alternatywę dla tradycyjnych form inwestowania. Wzrost ten mógłby napędzić się przez korzystne regulacje.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze