W tym kraju Bitcoin jest jak wybawienie. 1 BTC kosztuje 10 milionów!

Argentyna doświadcza poważnych wyzwań gospodarczych, a jej waluta, peso, traci na wartości w zawrotnym tempie. W tym kontekście Bitcoin osiągnął tam historyczny rekord, przekraczając wartość 10 milionów peso argentyńskiego. To zaskakujące osiągnięcie pokazuje, jak wielu mieszkańców tego kraju w poszukiwaniu stabilności zwróciło się właśnie ku kryptowalutom.

Nowy rekord kryptowaluty w tle kryzysu gospodarczego Argentyny

Antoni Trenchev z Nexo podkreślił, że choć nowy rekord Bitcoina jest odzwierciedleniem problemów peso, ukazuje on też moc BTC. „Dla Argentyńczyków to już rzeczywistość: 1 BTC to koszt ponad 10 milionów peso. To świadczy o problemach z peso, ale jednocześnie potwierdza solidność Bitcoina, który stał się dla wielu ratunkiem,” komentuje Trenchev.

Mało tego. Javier Milei, znany z libertarianizmu i poparcia dla Bitcoina, wygrał tam pierwszą turę wyborów prezydenckich. Dave Weisberger z CoinRoutes zasugerował, że w przypadku ostatecznego zwycięstwa Milei Argentyna mogłaby pójść śladem Salwadoru, przyjmując Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy.

Robert Quartly-Janeiro z Bitrue widzi w tym potencjał dla dalszego rozwoju Bitcoina w Argentynie. „Gospodarcze problemy kraju sprawiają, że ludzie szukają w BTC ochrony przed inflacją. Pojawienie się Mileia na politycznej scenie dodatkowo napędza nadzieje na korzystne zmiany dla kryptowalut,” mówi.

Paolo Ardoino z Bitfinex podkreśla rosnące problemy inflacyjne kraju, które czynią Bitcoin atrakcyjnym środkiem zabezpieczającym. Nikolay Denisenko z Brighty App dodaje, że ostatnie wydarzenia pokazują siłę zdecentralizowanych walut w trudnych czasach gospodarczych.

Może Cię zainteresować: Butelka, która stała się arcydziełem. Nowa kolekcja NFT od Coca-Coli

Bitcoin plasterkiem na galopującą inflację

Argentyna zmaga się z ekstremalnie wysoką inflacją, która w ciągu ostatniego roku wzrosła z 63% do 116%. Wybory prezydenckie zaplanowano na 22 października. Kandydat, aby zostać prezydentem, musi zdobyć co najmniej 45% głosów. W przeciwnym razie w listopadzie odbędzie się decydująca druga tura głosowania.

W obliczu ciągłych wyzwań gospodarczych i rosnącej inflacji Argentyna zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom finansowym. Znaczący wzrost wartości Bitcoina w porównaniu do peso argentyńskiego jest nie tylko dowodem na kryzys walutowy. Świadczy również o rosnącym zaufaniu ludności do kryptowalut.

Bez względu na wynik wyborów, jasne jest, że Bitcoin i inne kryptowaluty będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w gospodarce Argentyny. Kraj ten dostrzega możliwości i potencjał związany z cyfrowym światem finansów, który może okazać się kluczem do przyszłej stabilności ekonomicznej.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze