Założyciel Cardano przejechał się po Ethereum. „Kompletna porażka”

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, nie szczędził ostrych słów pod adresem Ethereum, nazywając je „kompletną porażką”. Jego komentarze wywołały wiele dyskusji wśród entuzjastów kryptowalut.

Ethereum? Koszmar!

Reagując na krytyczne uwagi dotyczące roadmapy Cardano oraz jej podobieństwa do Ethereum, Hoskinson powiedział: „Przenosimy się do miasta złudzeń”. Dodał również, że Cardano „mieszka za darmo w umysłach maksymalistów”. I że szczerze im współczuje.

Odnośnie porównań z Ethereum, stwierdził: „Ethereum ma koszmarną warstwę konsensusu i model programowania, którego nie mogą zmienić. Są zjedzeni przez własny ekosystem warstwy drugiej”.

W marcu 2020 roku Fundacja Cardano opublikowała badanie opisujące Hydra, rozwiązanie warstwy drugiej wykorzystujące boczne łańcuchy do odciążenia głównej sieci. Hoskinson podkreślił, że Cardano wkrótce stanie się „najszybszym systemem na świecie”.

Przytoczył przykład, mówiąc, że symulacje wykazały, iż każda „głowa Hydry” może obecnie przetwarzać około 1000 transakcji na sekundę (TPS). Przy 1000 pulach stakingu, każdy przetwarzający 1000 TPS, Cardano mógłby osiągnąć przepustowość do miliona transakcji na sekundę.

Może Cię zainteresować: Wieloryb przenosi dziesiątki milionów USDC. Gigantyczna wypłata?

Cardano vs ETH

Jednakże, podczas sesji pytań i odpowiedzi w listopadzie 2021 roku, Hoskinson ujawnił, że projekt Hydra wciąż jest w fazie rozwoju i nie ma ustalonej daty premiery. Pierwszy węzeł kompatybilny z główną siecią został wydany 11 maja 2023 roku. Od tego czasu deweloperzy dawali do zrozumienia, że nadchodzi Hydra Pay, integracja warstwy drugiej z portfelami Cardano, oferująca błyskawiczne rozliczenia.

Dane z Cardanoscan pokazują, że blockchain Cardano obecnie przetwarza średnio 65 000 transakcji dziennie, czyli 0,75 transakcji na sekundę. Dla porównania: Ethereum przetwarzało ponad milion transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje około 12,45 transakcji na sekundę.

W poprzednim tweecie, Hoskinson napisał: „Nieważne, ile razy mówią, że jesteśmy martwi, nieistotni lub że się myliliśmy, zawsze przypominamy im, że Cardano jest tu na stałe”.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze