Wieloryb przenosi dziesiątki milionów USDC. Gigantyczna wypłata?

W ostatnim czasie w kręgach inwestycyjnych zrobiło się głośno o tajemniczym funduszu o adresie zaczynającym się od 0x74c. Powód? Wyjątkowo duże transakcje przeprowadzane przez ten adres. Samo działanie nie byłoby takie niezwykłe, gdyby nie skala oraz tempo tych operacji. W ciągu jednego tygodnia fundusz ten przelał do Circle, znanej firmy zajmującej się kryptowalutami, sumę 72,1 miliona USDC.

Potężny transfer USDC

To, co jest fascynujące, to fakt, że to nie były odosobnione działania tego funduszu. Zaledwie dzień wcześniej wpłacił on 60 milionów USDC do Circle. W tym kontekście warto dodać, że z tej kwoty 47,4 miliona wcześniej zostało wycofane z Binance, jednej z największych giełd kryptowalut na świecie. Oczywiście, takie operacje wywołują wiele pytań wśród obserwatorów i innych inwestorów. Czy możemy mówić o przygotowaniu do masowych wypłat? A może to kwestia zmiany strategii inwestycyjnej?

Zagłębiając się w historię transakcji tego adresu na Etherscan, możemy zauważyć, że posiada on również waluty w postaci ETH o wartości około 1,5 miliona dolarów. Co więcej, posiada różne tokeny o łącznej wartości przekraczającej 17 milionów dolarów.

Zobacz również: „CBDC w USA? Po moim trupie!” Kongresmen porównał je do „Gwiazdy Śmierci”

Zbanowane adresy

W kontekście rynkowym, takie ruchy nawiązują do niedawnego naruszenia bezpieczeństwa w Multichain. Wtedy to znaczne ilości USDC zostały przetransferowane. Ważnym jest również fakt, że zarówno Tether, jak i Circle postanowili zareagować na ten incydent. Zablokowali adresy, które były powiązane z kradzieżą. W sumie zabezpieczono środki o wartości 67,5 miliona dolarów.

Według wcześniejszych raportów Peckshield, firmy zajmującej się bezpieczeństwem blockchain, Circle umieściło również na czarnej liście trzy adresy, które otrzymywały środki wypływające z Multichain. Te trzy adresy, a mianowicie 0x027F1, 0xefEeF i 0x48BeA, zawierały łącznie 65 milionów USD w USDC.

USD Coin to cyfrowa moneta stabilna powiązana z dolarem amerykańskim. USD Coin jest zarządzany przez konsorcjum o nazwie Centre, które zostało założone przez Circle.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze