Z MetaMask kupisz już kryptowaluty bezpośrednio do swojego portfela

Użytkownicy MetaMask mogą już kupować kryptowaluty bezpośrednio ze swoich portfeli

Ekosystem kryptowalut walczy o przezwyciężenie wzrostu działań egzekucyjnych ze strony organów regulacyjnych i wycofania zaangażowania ze strony instytucji bankowych, użytkownicy kryptowalut otrzymali w piątek trochę pozytywnych wiadomości w postaci nowej rampy fiducjarnej dla popularnego dostawcy portfela kryptograficznego MetaMask.

ConsenSys, wiodący producent oprogramowania Ethereum i protokołów zdecentralizowanych, ogłosił nowe partnerstwo z Mercuryo, wiodącą firmą zajmującą się płatnościami kryptograficznymi. System płatności Mercuryo zostanie zintegrowany z MetaMask, umożliwiając użytkownikom MetaMask kupowanie aktywów kryptograficznych za pomocą kart bankowych, Apple Pay i różnych metod przelewów bankowych bezpośrednio z ich portfeli.

Integracja pozwala użytkownikom ominąć potrzebę angażowania się w scentralizowane giełdy i działać w pełni w dziedzinie zdecentralizowanych finansów (DeFi), pomagając uprościć zakup zasobów cyfrowych dzięki natychmiastowym operacjom kasowym i łatwiejszemu dołączaniu użytkowników.

„Nasza integracja z Mercuryo pomaga usprawnić wdrażanie i proces pozyskiwania zasobów cyfrowych bez skomplikowanej weryfikacji tożsamości” — powiedział Lorenzo Santos, menedżer produktu MetaMask.

„Umożliwia to naszym użytkownikom bezproblemowe eksplorowanie ekosystemu Web3, w tym rynków NFT, gier i gier zarabiać gry, zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO), zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) i światy metaverse”.

Partnerstwo jest skierowane do użytkowników z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w kryptografii – ponieważ większość doświadczonych użytkowników jest dobrze zorientowana w poruszaniu się między DeFi a scentralizowanymi finansami (CeFi) – i stanowi dla użytkowników MetaMask łatwy sposób kupowania popularnych tokenów i monet za pomocą jedną z ponad dwudziestu obsługiwanych walut fiducjarnych.

Obsługiwane waluty to dolar amerykański, euro, funt brytyjski, lira turecka, jen japoński, peso meksykańskie, won południowokoreański, korona szwedzka, frank szwajcarski, dolar kanadyjski, dolar hongkoński i dolar australijski.

Obecnie Mercuryo obsługuje 18 kryptowalut, w tym Ether (ETH), Basic Attention Token (BAT), USD Coin (USDC), Dai (DAI), Tether (USDT), Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC), Fantom (FTM) ) i Dogecoin (DOGE).

Wykorzystanie rampy Mercuryo pozwoli użytkownikom MetaMask na zakup do 699 EUR (762 USD) w kilku prostych krokach bez konieczności przeprowadzania pełnej weryfikacji tożsamości.

„Współpraca z liderami rynku, takimi jak MetaMask, to dla Mercuryo ekscytująca okazja, aby pomóc większej liczbie osób doświadczyć kryptowalut w najprostszy możliwy sposób” — powiedział Petr Kozyakov, dyrektor generalny Mercuryo.

„Zamiast otwierać kolejne nowe konto na jednej z giełd, użytkownicy mogą zarządzać swoimi zasobami cyfrowymi na jednej platformie”.

Przeczytaj także : Czy Blockchain.com jest na sprzedaż ?

Ciekawa innowacja dla klientów pojawia się w mile widzianym momencie dla wielu osób z branży kryptograficznej, ponieważ banki ostatnio wycofują usługi dla firm kryptograficznych i giełd.

W styczniu Metropolitan Bank Holding Corp., spółka holdingowa Metropolitan Commercial Bank (MCB) z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę kryptowalutową z powodu „rozwoju branży kryptowalut” i zmian w krajobrazie regulacyjnym w odniesieniu do zaangażowania banków w działalność związaną z kryptowalutami.

W lutym Binance, największa giełda kryptograficzna pod względem wolumenu, ogłosiła, że wstrzymuje wszystkie przelewy w USD za pośrednictwem SWIFT po tym, jak jej partner bankowy Signature Bank ujawnił, że będzie obsługiwać tylko transakcje w USD powyżej 100 000 USD.

To partnerstwo między ConsenSys i Mercuryo pomaga złagodzić część presji wywieranej przez spadek integracji bankowości kryptograficznej, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości potrzebnych będzie więcej takich integracji, ponieważ amerykańskie organy regulacyjne nie wykazują żadnych oznak spowolnienia działań nadzorczych lub egzekucyjnych.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze