Czy Blockchain.com jest na sprzedaż ?

Czy Blockchain.com jest na sprzedaż ?

Firma świadcząca usługi finansowe Blockchain.com nie zaprzecza niedawnym próbom pozyskania kapitału na rozwój, ale nie potwierdza, że chce sprzedać swój biznes.

Firma zajmująca się wymianą kryptowalut i usługami finansowymi Blockchain.com zaprzeczyła próbom sprzedaży aktywów lub spółek zależnych i nie prowadzi rozmów z innymi firmami kryptograficznymi na temat możliwych transakcji, powiedział rzecznik tej firmy 18 lutego.

Według raportów powołujących się na anonimowe źródła, kierownictwo firmy rozmawiało o sprzedaży części swojej działalności innym firmom kryptograficznym – w tym Coinbase – w okresie od grudnia do stycznia.

Blockchain.com obala plotki:

„Żaden biznes Blockchain.com nie jest na sprzedaż. Blockchain.com jest nabywcą aktywów, a nie sprzedawcą”.

Przeczytaj także : Akcje słabną a Bitcoin osiąga najwyższą cenę od ośmiu miesięcy – 25 260 USD

Spółka pracuje jednak nad pozyskaniem dodatkowego kapitału na swoją działalność od października 2022 roku, nawet ze znacznym dyskontem w stosunku do poprzedniej wyceny. W tamtym czasie oczekiwano, że runda zakończy się wyceną od 3 do 4 miliardów dolarów, wynika z raportu Bloomberga. Potencjalna runda pomogłaby Blockchain.com funkcjonować na niedźwiedzim rynku kryptowalut.

Blockchain.com nie zaprzecza staraniom o pozyskanie kapitału, ale kwestionuje roszczenia dotyczące sprzedaży aktywów. Dział venture capital firmy niedawno sprzedał 80% udziałów w PolySign, startupie pracującym nad infrastrukturą dla instytucji finansowych.

Około 110 pracowników Blockchain.com, czyli 28% jej personelu, zostało zwolnionych w styczniu, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak firma zmniejszyła zatrudnienie o 150 w lipcu 2022 roku po stracie 270 mln USD na pożyczkach udzielonych zbankrutowanemu funduszowi hedgingowemu. Stolica trzech strzał (3AC).

Blockchain.com twierdzi, że ma ponad 37 milionów zweryfikowanych klientów korzystających z 86 milionów portfeli i jest obecny w 200 krajach. W marcu 2022 roku firma zapewniła sobie nowe finansowanie, kierowane przez globalną firmę venture capital Lightspeed Ventures i firmę zarządzającą inwestycjami Baillie Gifford & Co, podnosząc jej wycenę do 14 miliardów dolarów z 5,2 miliarda dolarów.

Poprzednie finansowanie obejmowało rundę serii C o wartości 300 mln USD w marcu 2021 roku, prowadzoną przez DST Global Partners, Lightspeed Venture Partners i VY Capital, a także 120 mln USD od szerokiej gamy firm venture capital.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze