Akcje słabną a Bitcoin osiąga najwyższą cenę od ośmiu miesięcy

Akcje słabną a Bitcoin osiąga najwyższą cenę od ośmiu miesięcy – 25 260 USD

Ostatnie dwa dni na rynku krypto to przewaga optymistycznych nastrojów które doprowadziły kurs Bitcoina do najwyższej ceny od czerwca 2022 roku. Szeroki rynek altcoinów odnotował lekkie wycofanie kursów walut cyfrowych, które rosną od paru tygodni.

Z drugiej strony, akcje na Wall Street odnotowują spadki, ponieważ dodatkowy czas, jaki inwestorzy mieli na ocenę wtorkowego, cieplejszego niż oczekiwano raportu CPI, oraz bardziej jastrzębi ton ze strony przedstawicieli Rezerwy Federalnej osłabiły impet na rynku. Na zamknięciu w USA indeksy S&P, Dow i Nasdaq zakończyły czwartek niżej niż zaczęły, odpowiednio o 1,38%, 1,26% i 1,78%. W piątek spadki były mniejsze ale indeksy zakończyły sesję na minusie.

Dane z TradingView pokazują, że bykom Bitcoina udało się w czwartek podnieść największą kryptowalutę do dziennego maksimum na poziomie 25 260 USD, najwyższej ceny od 13 czerwca 2022 roku.

Następnie kurs BTC odbił się wspomnianego „sufitu” i zaliczył szybką korektę, która zatrzymała się na poziomie 23 360 USD. W chwili pisania tego tekstu kurs BTC jest notowany blisko wsparcia na poziomie 24 300 USD.

Perspektywy dla BTC nadal się poprawiają, a marcowe ceny kontraktów futures na Bitcoina osiągnęły w czwartek nowe szczyty na początku handlu w USA. Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, „byki odzyskały ogólną krótkoterminową przewagę techniczną, która sugeruje dalsze wzrosty cen w najbliższym czasie”.

Analityk rynku kryptowalut Rekt Capital zwrócił uwagę na pozytywny rozwój na wykresie Bitcoina, ponieważ czołowa kryptowaluta wydaje się być gotowa do wyrwania się z makro trendu spadkowego, w którym utknęła dd końca 2022 roku.

#BTC zbliża się do przełamania makro trendu spadkowego $BTC #Crypto #Bitcoin pic.twitter.com/m6gwHtgOOK

— Rekt Capital (@rektcapital) 16 lutego 2023 r.

„Jak BTC przełamie ten opór potwierdzi wejście na nowy rynek byka”, powiedział Rekt Capital w kolejnym tweecie.

Podobną perspektywę podziela Scott Melker, gospodarz podcastu Wolf of all Streets, który zamieścił następujący tweet, podkreślając znaczenie tygodniowego zamknięcia świecy powyżej 25 212 USD.

Mówiłem o tym poziomie od tygodni.

Przełamanie powyżej (idealnie blisko) tworzy wyższy szczyt po raz pierwszy od spadku z 69 000 $.

To przełamuje niedźwiedzi trend.

Po prostu dotknął go i co do grosza … i spadł w krótkim okresie.

Czas zwrócić na to uwagę! pic.twitter.com/8yhMNuR41P

— Wilk ze wszystkich ulic (@scottmelker) 16 lutego 2023 r.

Przeczytaj także : Rosja robi kolejny krok i wdraża technologię blockchain do gospodarki

Altcoiny konsolidują się

Ostatnie dwa dni pokazały zmienne nastroje rynku altcoinów. Rynek się konsoliduje i najpewniej szykuje się do dalszych wzrostów.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 1,106 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 42,8%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze