Najszybsza giełda kryptowalut PIT we wszechświecie od Blockchain.com

2 158
Potentat rynku kryptowalut Blockchain.com, obsługujący ponad 40 milionów portfeli, zbudował platformę do handlu cyfrowymi aktywami. Giełda kryptowalut PIT jest ponoć najszybszą dostępną giełdą na rynku i pozostanie nią przez długi czas, dzięki silnikowi “Mercury”. Płynność zapewniana jest przez instytucje, potężnych animatorów rynku, a za stworzeniem platformy stoją postaci z najsłynniejszych firm świata. We wtorek (6 sierpnia) o 2 w nocy rusza rynek z pierwszą parą tradingową.

Hiperbolizacja

Wraz z końcem miesiąca otrzymaliśmy informacje o nowo powstałej giełdzie kryptowalut, która rzekomo ma zrewolucjonizować rynek wymiany walut cyfrowych.

Giełda kryptowalut PIT, takie miano nadano nowej platformie do handlu kryptowalutami za sprawą ogromnego gracza na rynku portfeli online. Blockchain.com w najnowszym wpisie niebywale wynosi swój nowy projekt ponad wszelkie wyobrażenia. Główną zaletą PIT ma być szybkość.

Nigdy nie byliśmy firmą wywyższającą się, skupiamy się raczej na budowaniu, zamiast robieniu szumu, ale PIT całkowicie odmieni ekosystem wymiany kryptowalut i to na zawsze.

Silnik giełdy, który ma zapewnić szybkość niespotykaną nigdy dotąd na żadnej giełdzie, czy platformie wymiany to “Mercury”. “Mercury poradzi sobie z milionami zleceń na sekundę”. Szybkość, z jaką mamy do czynienia w tym przypadku to nie poziom milisekund, lecz mikrosekund – twierdzi producent.

To jest niezmiernie ważne, kiedy występują skoki cen, newsy to podbijają, a rynek jest zalany zleceniami.

Giełda kryptowalut PIT

Przejdźmy jednak do nieco konkretniejszych informacji. Główny panel giełdy wygląda jak na poniższym obrazku.

giełda kryptowalut PIT

Spodziewanym ruchem ze strony producenta było podpięcie pit.blockchain.com bezpośrednio do portfela i platformy blockchain.com. Tak oto powstał ekosystem, poza który przeciętny użytkownik nie musi się wychylać. Ma on do dyspozycji portfel, giełdę wymiany i możliwość kupna, bądź sprzedaży kryptowalut na fiat.

Giełda ma zapewniać płynność na poziomie instytucjonalnym , tym zadaniem zajmą się animatorzy rynku (ang. market makers).

[…] jeśli wchodzisz na rynek z $100 bądź $100 tys., możesz handlować, kiedy chcesz, a nie tylko wtedy, gdy możesz.

Animatorzy mają zapewnić płynność traderom na 26 parach tradingowych zarówno w modelu fiat-krypto, jak i krypto-krypto.

Kryptowaluty, jakie będą dostępne na giełdzie to m.in. BTC, ETH, BCH, LTC, PAX i USDT. W kolaborację z nimi wejdą takie waluty fiat, jak USD, EUR, czy w wyjątkowym przypadku GBP.

giełda kryptowalut PIT

Kwestia ceny i PIT ekipa

Prowizja, jaka będzie dotyczyć większości z Was na giełdzie PIT to 0,14% prowizji Maker od każdej transakcji oraz 0,24% prowizji Taker. Prowizja zmniejsza się w myśl zasady, czym więcej handlujesz, tym mniej płacisz.

giełda kryptowalut PIT

Handlować można z ponad 240 miejsc i państw świata, w tym w Polsce.

Infrastruktura PIT polega na Equinix LD4, jednym z najbardziej niezawodnych, również pod względem opóźnień centrom danych na świecie.

LD4 to infrastruktura komputerowa leżąca u podstaw wielu największych firm świata, w tym finansowych, technologicznych i mediowych.

Ekipa PIT, co wyraźnie podkreśla producent, to weterani, którzy pracowali przedtem w takich firmach, jak NYSE, TD Ameritade, Google, Goldman Sachs, UBS, Interactive Brokers czy Revolut.

Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami na temat giełdy kryptowalut PIT w komentarzach poniżej. Czy warto o tym mówić?

Komentarze