FED poszukuje programistów do pracy przy CBDC

FED w San Francisco przygląda się rozwojowi systemu CBDC – poszukuje programistów do pracy

Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco poszukuje inżynierów oprogramowania do pracy przy opracowaniu i wdrożeniu systemów związanych z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).

W ciągu 24 godzin od ogłoszenia pracy 45 kandydatów wyraziło zainteresowanie dołączeniem do rządu federalnego w celu zbudowania wewnętrznego CBDC.

Bank Rezerw Federalnych w San Francisco (nieformalnie nazywany San Francisco Fed) jest bankiem federalnym dwunastego okręgu Stanów Zjednoczonych. Dwunasty dystrykt składa się z dziewięciu zachodnich stanów – Alaski, Arizony, Kalifornii, Hawajów, Idaho, Nevady, Oregonu, Utah i Waszyngtonu – plus Mariany Północne, Samoa Amerykańskie i Guam. San Francisco Fed ma oddziały w Los Angeles, Portland, Salt Lake City i Seattle. Posiada również centrum przetwarzania gotówki w Phoenix.

Bank Rezerwy Federalnej San Francisco otworzył działalność 16 listopada 1914 roku w celu wprowadzenia przepisów dotyczących rezerw zgodnie z Ustawą o Rezerwie Federalnej.

Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco poszukuje inżyniera oprogramowania do pomocy w opracowaniu i wdrożeniu systemów związanych z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).

18 lutego San Francisco Fed opublikował ofertę pracy dla „starszego programisty aplikacji – waluta cyfrowa”. Oczekuje się, że kandydat pomoże Rezerwie Federalnej w projektowaniu i wdrażaniu systemów krytycznych dla badań CBDC.

Ogłoszenie o pracę Fed :

„Biorąc pod uwagę ważną rolę dolara, System Rezerwy Federalnej stara się lepiej zrozumieć koszty i korzyści potencjalnych technologii dla walut cyfrowych banku centralnego oraz jak system lepiej rozumie tę rozwijającą się dziedzinę”.

Kluczowe obowiązki nowych pracowników obejmują między innymi opracowywanie systemów związanych z CBDC, identyfikowanie ulepszeń i ograniczanie ryzyka. Miejsce pracy znajduje się w San Francisco w Kalifornii, a wynagrodzenie podstawowe waha się od 110 300 USD do 176 300 USD rocznie.

Kry

W chwili pisania tego tekstu 45 wnioskodawców wykazało zainteresowanie dołączeniem do rządu federalnego w celu zbudowania wewnętrznego CBDC.

„Inżynier oprogramowania będzie współpracował bezpośrednio z kierownictwem, innymi programistami w zespole, zespołami operacyjnymi ” – czytamy w ogłoszeniu o pracę.

Przeczytaj także : Do Kwon wypłacił sobie 10 000 Bitcoinów z Terry — skarga SEC do sądu

Podczas gdy główne gospodarki na całym świecie testują CBDC, Indie przyjęły 50 000 użytkowników i 5000 handlowców, aby przetestować niedawno uruchomioną cyfrową rupię CBDC.

Wiceprezes Reserve Bank of India, Rabi Sankar, podkreślił, że rząd planuje przystąpić do testowania CBDC w jak najpłynniejszy sposób i powiedział:

„Chcemy, aby proces się odbył i zakończył z sukcesem, ale chcemy, aby proces ten przebiegał stopniowo i powoli. Nie spieszymy się, nie zależy nam na pośpiechu”.

Indyjski projekt CBDC jest obecnie aktywny w pięciu miastach, a dziewięć kolejnych miast potencjalnie stopniowo dołączy do pilotażu.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze