Xapo Bank integruje się z Lighting Network

Tańsze i szybsze płatności BTC: Xapo Bank integruje się z Lighting Network

Xapo Bank, wiodący powiernik Bitcoina i licencjonowany prywatny bank, ogłosił, że nawiązał współpracę z Lightspark, firmą zajmującą się budową infrastruktury dla Lightning Network (LN), w celu zintegrowania rozwiązania do skalowania Bitcoina ze swoimi usługami bankowymi.

Lightning Network to protokół warstwy drugiej (L2) dla sieci Bitcoina, który umożliwia niższe koszty transakcji i szybsze czasy przetwarzania poprzez przeprowadzanie transakcji poza łańcuchem, a następnie rejestrowanie partii danych transakcyjnych w łańcuchu blokowym Bitcoina. LN umożliwia skalowalne płatności przy milionach transakcji na sekundę w całej sieci, podano w komunikacie prasowym.

Dzięki tej integracji użytkownicy Xapo Banku będą mogli natychmiast zapłacić za małe zakupy do 100 USD u dowolnego sprzedawcy, który akceptuje płatności Lightning, rezygnując z wysokiej opłaty transakcyjnej i długiego czasu potwierdzenia typowego dla Bitcoina.

Xapo Bank jest obecnie pierwszym w pełni licencjonowanym prywatnym bankiem oferującym niemal natychmiastowe płatności Bitcoinowe, a jego ostatecznym celem jest bycie największym węzłem Lightning, rozszerzającym wykorzystanie sieci na wielu nowych użytkowników.

„Średni czas potwierdzenia transakcji wynoszący jedną godzinę w połączeniu z potencjalnie wysokimi opłatami w okresach wysokiego użytkowania sprawiają, że sieć Bitcoina nie nadaje się do małych codziennych płatności, takich jak artykuły spożywcze” – powiedział Seamus Rocca, dyrektor generalny Xapo Bank.

„Dzięki integracji z hiper-wydajnym Lightning Network, jesteśmy pierwszym bankiem na świecie, który usprawni ten proces i umożliwi naszym członkom płacenie za drobne zakupy Bitcoinem bez konieczności uprzedniej wymiany na USD.”

Aby pomóc przyciągnąć posiadaczy kryptowalut, bank oferuje roczną stopę procentową w wysokości 4,1% za dolary amerykańskie, a wkrótce będzie oferować do 1% dla Bitcoina, dzielone w ciągu roku i wypłacane codziennie.

„Na tle hiperinflacji, niepewności gospodarczej i zawirowań politycznych wkraczamy w świat, w którym cyfrowe pieniądze są wszechobecne i potrzebujemy takich integracji, które otwierają dostęp do płatności Bitcoinem” – dodał Rocca.

Xapo, które zostało założone w 2013 roku, było pierwszym instytucjonalnym posiadaczem Bitcoina, pierwszą firmą kryptograficzną na świecie, która uzyskała licencję bankową i ma reputację jednego z najbardziej zaufanych opiekunów w branży kryptograficznej. Prawdopodobnie przyniesie to korzyści bankowi w nadchodzących miesiącach po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zasygnalizowała, że zwiększy kontrolę nad depozytariuszami kryptowalut.

Użytkownicy Xapo Bank zachowują również pełną kontrolę nad swoimi Bitcoinami i mają możliwość bezpośredniego wysyłania, odbierania i przechowywania Bitcoinów. Aby wykorzystać Lightning Network do dokonywania płatności, użytkownicy będą musieli trzymać BTC w aplikacji Xapo Bank, co pozwoli im zeskanować i opłacić fakturę u dowolnego sprzedawcy, który akceptuje płatności LN.

Xapo Bank ustalił stałą opłatę płatniczą w wysokości 15 satoshi, która obecnie kosztuje mniej niż 0,01 USD, aby chronić członków przed wykonywaniem transakcji z wysokimi opłatami.

„Wierzymy, że Bitcoin to przyszłość pieniądza i jesteśmy zaangażowani w pomaganie naszym członkom w poruszaniu się po tym nowym krajobrazie finansowym” — powiedział Wences Casares, prezes Xapo Bank.

„Poszerzając nasze usługi o natychmiastowe przelewy Bitcoina, możemy zaoferować naszym członków lepszą użyteczność i ostatecznie rozwijać kryptowalutę, na której polega wielu naszych członków”.

Przeczytaj także : Cyfrowy dolar poprawi bezpieczeństwo narodowe USA  – Daleep Singh, były doradca Joe Bidena

W czwartek Coindesk poinformował, że TBD, oddział firmy FinTech Block, ogłosił uruchomienie „c=” (wymawiane „c równa się”), nowego podmiotu biznesowego skupionego na poprawie płynności i routingu w Lightning Network.

C= został stworzony, aby rozwiązać problem nieudanych transakcji na LN, które są wynikiem słabej płynności i nieefektywnego kierowania płatności. Nowy podmiot zajmie się tym problemem, przekazując Bitcoiny do Lightning Network i budując infrastrukturę w celu zwiększenia niezawodności sieci.

Ten rozwój dla Xapo Bank jest mile widzianym widokiem dla entuzjastów kryptowalut w obliczu wzrostu złych wiadomości dla banków obsługujących kryptowaluty. W środę Silvergate Bank (SI) poinformował organy regulacyjne, że nie będzie w stanie dotrzymać marcowego terminu złożenia rocznego sprawozdania finansowego za 2022 rok ze względu na trudności, jakie napotkał po bessie w 2022 roku. Silvergate ogłosił, że porzucił giełdę Coinabse jako partner bankowy, w odpowiedzi cena akcji SI spadła o 50%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze