„Włożył” 300k USD w Bitbank | „Wyjął” 2,4 mld USD z Coinbase

Garry Tan wyjaśnia, w jaki sposób jego początkowa alokacja 300 000 USD w Coinbase stała się inwestycją życia.

Zaledwie chwilę po oficjalnym wejściu na giełdę Coinbase już tworzy historie sukcesów warte wiele miliardów dolarów. Popularny angel investor i założyciel Initialized Capital, Garry Tan, opowiedział swoją historię, w której zamienił 300 000 dolarów zainwestowanych w Coinbase w 2,4 miliarda dolarów.

Początki Tana z Armstrongiem i Coinbase

Na długo przed tym, jak Coinbase stała się największą giełdą kryptowalut w USA i firmą wycenianą na około 100 miliardów dolarów, pomysł Briana Armstronga miał skromniejszy początek. W rzeczywistości miał nawet inną nazwę – Bitbank.

Historia Tana zaczyna się po otrzymaniu e-maila od Armstronga, w którym ten ostatni napisał, że od tygodni „programuje jak szalony” i szuka współpracownika i współzałożyciela dla swojej nowej firmy. Tan miał udzielić Armstrongowi kilka wstępnych rad, po których obydwaj panowie poczuli, że to, co robią może okazać się ogromnym sukcesem.

Tan odpisał, że „masz już swojego przyszłego współzałożyciela”. Chociaż Tan przyznaje, że nikt tak naprawdę nie wierzył wtedy w bitcoin – jedyny zasób obsługiwany przez Bitbank – w rzeczywistości był już wtedy wielkim fanem Armstronga i wyświadczył mu dużą przysługę.

Dokładniej rzecz biorąc, Tan przyznał Armstrongowi stosowny wynik w YC (Y Combinator), co zapewniło jego akceptację w programie. Chwilę później firma przeszła już zmianę nazwy – z Bitbank na Coinbase.

Tan przyznał, że większość ludzi początkowo unikała inwestowania w Coinbase; jednak dostrzegł ogromny potencjał głównie z powodu braku innych rozwiązań. W końcu BTC istniało już od kilku lat. Miał „straszne doświadczenie”, próbując kupić bitcoiny od Mt. Gox, więc zdecydował, że powinien zaangażować się w projekt, który ma ułatwić ten proces.

Oto, jak w aplikacji YC Armstrong definiował owe problemy:

„W świecie bitcoinów, ludzie używają obecnie desktopowego klienta typu open source, który jest przerażający, chyba że jesteś techniczny (34 cyfry hashe to twoje adresy wysyłania / odbierania). Ludzie przechodzą również wieloetapowe procesy, aby kupować i sprzedawać bitcoiny za pośrednictwem różnych pośredników.”

Wiara w Bitcoin; Niedowierzanie w dolara

Być może najważniejszym powodem, dla którego Tan chciał pomóc w ułatwieniu dostępu do bitcoinów, były jego wątpliwości co do przyszłej wartości dolara. Odniósł się do niesławnego rozporządzenia prezydenta Nixona, w którym 37 prezydent usunął dolara ze standardu złota.

W ten sposób USD stał się walutą fiducjarną „do druku w dowolnym momencie”. W przeciwieństwie do tego bitcoin jest wstępnie zaprogramowanym zasobem ze stałą podażą. Co więcej, jego emisja spada co cztery lata po wydarzeniu zwanym halvingiem, co również obniża stopę inflacji.

6000 x ROI

Zasługi BTC w połączeniu z silną wiarą Tana w Armstronga jako „budowniczego” przekonały go, aby stał się istotną częścią początku i przyszłości Coinbase. Ostatecznie Tan przeznaczył znaczną kwotę 300 000 dolarów na rozwój giełdy.

Jak informowaliśmy wczoraj, niespełna dziesięć lat później, giełda weszła na giełdę w drodze bezpośredniej oferty publicznej. Według kilku źródeł, Coinbase stało się największym bezpośrednim notowaniem w historii z wyceną około 100 miliardów dolarów.

Oczywiście oznaczało to ogromne zyski dla interesariuszy. Tan wskazał, że jego początkowa inwestycja przyniosła niesamowity zwrot z inwestycji w wysokości 6000 x, co oznacza, że ​​wyniosła 2,4 miliarda dolarów.

Zobacz:

Może Cię zainteresować:

źródło grafiki tytułowej: Bloomberg

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze