Wieloryby wyprzedają popularny altcoin i przenoszą się na pobliskie wody. Co tam tak błyszczy?

Governance token i altcoin ekosystemu Arbitrum ($ARB), jednego z najpopularniejszych łańcuchów bloków dla drobnych inwestorów, notuje od jakiegoś czasu duże spadki; jego wartość skurczyła się w trakcie sierpnia o blisko 40-50%. Kolejna fala miała miejsce w dniach 10-12 września. Portal LookOnChain zajmujący się analityką on-chain przyjrzał się bliżej siedmiu „wielorybom” które sprzedały posiadane przez siebie tokeny ze stratą. Wiele wskazuje na to, że mogą oni przenosić się do konkurencyjnego ekosystemu.

Altcoin Arbitrum traci w sierpniu i wrześniu

Arbitrum doświadczyło w ostatnich dniach poważnej presji sprzedażowej ze strony dużych hodlerów, często kolokwialnie określanych mianem „wielorybów”. Gracze ci zainicjowali właśnie kolejną, dużą falę wyprzedaży tokenów.

Dwa wiodące wieloryby zdeponowały łącznie 7,44 milionów $ARB na giełdzie Binance, co odpowiada kwocie około 6,31 milionów dolarów po aktualnym kursie, a następnie sprzedały swój stan posiadania. Sama cena tokena ARB spadała o ponad 8% w ciągu ostatnich 48 godzin oraz o ok. 13% w przeciągu ostatnich 7 dni.

Kurs $ARB, źródło: CMC

Jeden z grubych, zidentyfikowany po adresie 0xe972…03f7, zdeponował na giełdzie Binance 3,8 mln tokenów ARB o wartości 3,26 mln USD po średniej cenie 0,86 dolarów za sztukę. Następnie wieloryb ten sprzedał posiadane $ARB i otrzymał 1 812 ETH o wartości 2,94 milionów dolarów, po średniej cenie 1 621 dolarów za eter. Ten konkretny wieloryb posiada obecnie 13,78 miliona tokenów ARB o wartości 11,5 milionów dolarów, ale poniósł do tej pory znaczne straty w sumarycznej wysokości 7,02 mln USD od czasu zgromadzenia 17,6 miliona tokenów ARB o wartości 21,83 milionów dolarów na giełdach Gate.io i Binance w kwietniu 2023 roku.

Inny wieloryb, o adresie na blockchainie 0x4322…3708 postanowił sprzedać ze stratą posiadany pakiet $ARB o wartości 1,27 mln USD z blisko pięćdziesięcioprocentową stratą. Nabył on bowiem w przeszłości tokeny ekosystemu Arbitrum po sumarycznym koszcie 2,45 milionów dolarów.

Kolejny grubas, powiązany ze zdecentralizowaną platformą pożyczkową Aave, posiada tokeny ARB od dłuższego czasu i obecnie najwyraźniej sprzedaje je, aby spłacić swój dług. Wieloryb ten wycofał z Aave 5 milionów w kryptowalucie ARB o wartości 3,85 milionów dolarów i zdeponował na giełdzie Binance 3,8 milionów $ARB o wartości 2,93 mln USD. Ten konkretny hodler posiada obecnie 8 milionów tokenów ARB o wartości 6,16 mln dolarów.

Zobacz też: Kryptowaluty alternatywne powoli łapią oddech. Wieloryby upodobały sobie szczególnie jeden token

Tam, gdzie błyszczy najmocniej

Dlaczego duzi hodlerzy sprzedają oraz/i altcoin Arbitrum traci na wartości? Poza przyczynami jak spłaty pożyczek oraz działanie jako animator rynku jedną z wiodących tez jest komparatywna przewaga konkurencyjnego blockchainu Base stworzonego i zarządzanego przez amerykańską giełdę Coinbase.

https://twitter.com/CryptoAlexand/status/1700085121175457829?s=20

Spekulanci mogą spodziewać się tam airdropu tokena $BASE i pragnąć wypracować jak największą wartość wolumenu transakcyjnego w celu maksymalizacji szansy na otrzymanie sowitego zrzutu. Jest to też aktualnie miejsce, które najmocniej „błyszczy” dla mniejszych i większych spekulantów, którzy próbują tam chwycić byka za rogi.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze